Stadia Kullanıcıları Artık Kumandalarının Bluetooth’unun Kilidini Açabilir

Sıradaki içerik:

Stadia Kullanıcıları Artık Kumandalarının Bluetooth’unun Kilidini Açabilir

e
sv

Microsoft Bu Hafta 11.000 Çalışanını İşten Çıkarabilir

19 Ocak 2023 14:00

Birden fazla rapor, şirketin geniş kapsamlı işten çıkarmalar planladığını gösteriyor.

Microsoft, önümüzdeki birkaç gün içinde geniş çaplı işten çıkarmalar ilan edebilir. Teknoloji devinin iş gücünün önemli bir bölümünü işten çıkarma olasılığı ilk olarak Sky News tarafından bildirildi ve daha sonra Bloomberg tarafından doğrulandı. Sky, kesinti sayısını şirketin 220.000 kişilik işgücünün yaklaşık yüzde beşi veya toplamda yaklaşık 11.000 çalışan olarak belirledi.

Bloomberg, işten çıkarmaların ölçeğini bulamadığını, ancak “bir dizi mühendislik bölümünü” etkileyeceğini ve Microsoft’un geçen yıl üstlendiği diğer işten çıkarma turlarından “önemli ölçüde daha büyük” olacağını bildirdi.

Bir Microsoft sözcüsü, şirketin söylenti ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmadığını söyledi. 11.000 rakamı doğruysa, Meta’nın geçen yıl ortadan kaldırdığı 11.000 işe eşit olacak ve perakendecinin geniş kapsamlı işten çıkarmaları bittiğinde Amazon’un kesmeyi beklediği 18.000 pozisyonun altında kalacak.

Her halükarda, Microsoft görünüşe göre kendisini tanıdık bir yörüngede buluyor. Şirket, pandeminin ilk iki yılında kârının arttığını gördü ve aynı zaman diliminde 50.000 çalışan ekleyerek bir işe alım çılgınlığına giderek bu andan yararlanmaya çalıştı. Ancak daha geçen Ekim ayında, Microsoft CEO’su Satya Nadella, kötüleşen makroekonomik koşullar nedeniyle yakında kemer sıkma konusunda uyarıda bulundu. “Müşterilerimizin daha azıyla daha fazlasını yapmasına yardımcı olmaya odaklandık,

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!