Google Meet, Aramalarda Tepki Vermek İçin Emoji Ekliyor

Sıradaki içerik:

Google Meet, Aramalarda Tepki Vermek İçin Emoji Ekliyor

e
sv

Meta Quest Antrenmanları Android Telefonlarla Senkronize Ediyor

14 Ocak 2023 10:30

Android kullanıcıları nihayet istatistiklerini VR başlıklarının dışında görebilirler.

The Washington Post, VR sporuyla ilgili 2022 tarihli bir raporda, çevrimiçi olarak Amerikalı yetişkinlerin yüzde 25’inin bir VR başlığı satın almakla ilgilendiğini ve yüzde 18’inin bunu öncelikle egzersiz için kullanacaklarını düşündüğünü söyleyen bir Forrester araştırmasına atıfta bulundu.

VR fitness büyüyen bir alandır ve Meta, Quest kulaklığı için daha da fazla insanı denemeye ikna edebilecek sağlıkla ilgili birkaç yeni özellik kullanıma sundu. Cihaz için yaptığı son güncellemede şirket, Android kullanıcıları için Health Connect entegrasyonunu ve The Verge’in bildirdiği gibi, Bluetooth kalp atış hızı monitörlerini onunla eşleştirme yeteneğini kullanıma sundu.

Bir Meta sözcüsü, yayına, uyumlu bir kalp atış hızı monitörüyle eşleştirildiğinde, Meta Quest Move kaplamasının, egzersiz yapılan dakikalar ve yakılan kalorilerin yanı sıra herhangi bir oyun veya uygulamada kullanıcının kalp atış hızını görüntüleyebileceğini söyledi. Şu anda bilinen tek uyumlu monitörler Garmin HRM-Dual ve Polar H10 göğüs kayışlarıdır, ancak diğer marka ve modeller (hatta akıllı saatler) kulaklıkla eşlenebilir. Meta, Quest ile amaçlandığı gibi çalışıp çalışmayacaklarını onaylayamıyor.

Bu arada, Health Connect entegrasyonu, kullanıcılara VR antrenmanlarını Android cihazlarıyla otomatik olarak senkronize etme yeteneği verecek. Meta, geçen yıl iOS kullanıcılarına ilerlemelerini Apple Health ile senkronize etme yeteneği verdiğinde, insanların VR kondisyon istatistiklerini kulaklıklarının dışında görüntülenebilir hale getirdi. Artık Android kullanıcıları, Quest’i de koymak zorunda kalmadan ilerlemelerini nihayet görebilirler.

Health Connect API, cihazlar arasında ve Samsung Health ve MyFitnessPal gibi uygulamalar arasında sağlık ve fitness verilerinin paylaşılmasını sağlar. Entegrasyonu etkinleştirmek için kullanıcıların öncelikle Meta Quest Move istatistiklerini Meta Quest mobil uygulamasıyla senkronize etmesi gerekecek. Bunu, VR’de Move uygulamasına gidip Ayarlar’ı tıklayarak yapabilirler. Kullanıcıların daha sonra Meta Quest mobil uygulamasının içindeki Bağlı Uygulamalar bölümü altında “Android ile Sağlık Bağlantısı”nı açması gerekecek.

Bu özelliklerin Oculus markası altında piyasaya sürülen ilk Quest modelinde de yer alıp almadığı belli değil. Birkaç gün önce şirket, Quest 1 sahiplerine, cihazlarının artık yeni özellikler almayacağını söyleyen e-postalar gönderdi. Meta ayrıca 2024 yılına kadar cihaz için yalnızca kritik güvenlik ve hata yamaları yayınlayacak.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!