LG’nin Yeni ‘SuperSlim’ Dizüstü Bilgisayarı

Sıradaki içerik:

LG’nin Yeni ‘SuperSlim’ Dizüstü Bilgisayarı

e
sv

LinkedIn, 716 Çalışanını İşten Çıkarıyor ve Çin’deki İş Arama Uygulamasını Kapatıyor

14 Mayıs 2023 16:00

Daha yavaş gelir artışı ve kullanıcı davranışındaki değişimler değişiklikleri tetikledi.

LinkedIn, bir dizi toplu işten çıkarma duyurusu yapan en son dikkate değer teknoloji şirketidir. 716 kişinin gitmesine izin veriyor ve Çin’deki iş arama uygulamasını kapatıyor. LinkedIn CEO’su Ryan Roslansky, çalışanlara yazdığı bir notta, kesintilerin müşteri davranışındaki değişiklikler ve daha yavaş gelir artışı tarafından yönlendirilen bir strateji değişikliğinin parçası olduğunu söyledi. Bu, platformun rekor düzeylerde katılım görmesine ve “üyelerimiz ve müşterilerimiz için ekonomik fırsatlar yaratarak anlamlı ilerleme kaydetmesine” rağmen verilmiş bir karar.

2021’de LinkedIn, ülkede faaliyet göstermenin zorluklarını gerekçe göstererek hizmetinin yedi yıllık Çince sürümünü kapattı. Herhangi bir sosyal ağ özelliği olmayan InCareer adlı Çinli kullanıcılar için bir iş panosu uygulaması başlattı. Roslansky, şirketin bu uygulamayı 9 Ağustos’a kadar aşamalı olarak kaldıracağını söylüyor. Roslansky, InCareer bir miktar başarı elde etse de, “aynı zamanda şiddetli rekabet ve zorlu bir makroekonomik ortamla karşılaştı” diye yazdı.

LinkedIn, Çin’deki stratejisini, oradaki şirketlerin diğer ülkelerden işçileri işe almasına ve eğitmesine yardımcı olmaya doğru kaydırıyor. Çin’deki ürün ve mühendislik ekiplerini ve yerel kurumsal, satış ve pazarlama bölümlerindeki personel sayısını azaltacak. The New York Times’ın belirttiği gibi, LinkedIn işten çıkarmaların kaçının Çin’de olacağını söylemedi.

LinkedIn’de yaklaşık 20.000 kişi çalışıyor. Dolayısıyla işten çıkarmalar genel çalışan sayısının yaklaşık yüzde 3,5’ini oluşturuyor. Ancak Roslansky, LinkedIn’in önümüzdeki haftadan itibaren diğer alanlarda, yani operasyonlar, yeni iş ve hesap yönetimi bölümlerinde 250’den fazla pozisyon açacağını söyledi.

Bu, son birkaç aydır teknoloji endüstrisindeki yaygın işten çıkarmaların en son örneği. LinkedIn ana şirketi Microsoft, Ocak ayında 10.000 işçiyi işten çıkaracağını söyledi. Meta, Alphabet ve Amazon da on binlerce işçiyi işten çıkardı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!