YouTube’un Ortak Barındırılan Canlı Yayınları Android Ve iOS’a Geliyor

Sıradaki içerik:

YouTube’un Ortak Barındırılan Canlı Yayınları Android Ve iOS’a Geliyor

e
sv

LG, Apple TV Ve Apple Music Uygulamalarını Daha Fazla webOS TV’ye Getiriyor

05 Şubat 2023 12:08

AirPlay ve HomeKit, daha önce Apple desteği olmayan TV’lere de geliyor.

Apple hizmetleri bir süredir LG’nin TV’lerinde mevcuttu, ancak şirketin küçültülmüş webOS Hub’ını çalıştıran üçüncü taraf setlerinin çoğunda gösterilmediler. Bu çok daha uzun süre sorun olmayacak. LG, Apple TV, Apple Music, AirPlay ve HomeKit dahil olmak üzere Apple’ın uygulamalarını ve hizmetlerini webOS Hub’da kullanılabilir hale getirdi. Sunum, aralarında Aiwa, Hyundai ve Konka’nın da bulunduğu 200 markanın TV’lerine Apple ekosisteminden bir tat veriyor.

Apple TV ve Apple Music uygulamaları, LG’nin kendi setlerinde bulacağınız ile etkili bir şekilde aynıdır. Apple TV, Apple’ın programlarını, bazı üçüncü taraf hizmetlerini ve satın aldığınız veya kiraladığınız içerikleri izlemenizi sağlar. Bu arada Apple Music, hem dinleyebildiğin kadar dinle aboneliğine hem de kişisel müzik kitaplığına erişim sunar. AirPlay, iPad’lerden, iPhone’lardan ve Mac’lerden yayınlamaya izin verirken HomeKit, Siri veya Apple’ın Home uygulaması aracılığıyla TV’nizin kontrolünü size verir.

Özellikler evrensel olarak mevcut değildir. AirPlay veya HomeKit kullanmayı planlıyorsanız, webOS Hub 2.0 (geçen yılın sonlarında piyasaya sürüldü) kullanan bir OLED veya 4K TV’ye ihtiyacınız olacak. Belirli setlerle yalnızca medya uygulamalarıyla yetinmek zorunda kalabilirsiniz.

Öyle bile olsa, bu Apple için büyük bir hamle. Lansman, uygulamalarını 100’den fazla ülkedeki webOS TV’lere koyuyor ve bu cihazların çoğu bütçe modelleri. Bu, Apple TV+, Apple Music ve şirketin akıllı ev teknolojisine daha fazla kişinin, özellikle de LG ve diğer büyük markaların TV’lerinin fiyatlarını haklı çıkaramayanların erişimine açıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!