ASUS’un Yeni Xbox Denetleyicisi Küçük, Özelleştirilebilir Bir OLED Ekrana Sahip

Sıradaki içerik:

ASUS’un Yeni Xbox Denetleyicisi Küçük, Özelleştirilebilir Bir OLED Ekrana Sahip

e
sv

Lenovo’nun 14,5 İnçlik Tab Extreme’i, Dizüstü Bilgisayarın Yerini Alıyor

09 Ocak 2023 09:00

Galaxy Tab S8 Ultra’nın birkaç alternatifinden biri.

Bir yıl sürdü, ancak Lenovo‘nun artık Samsung’un devasa Galaxy Tab S8 Ultra’sına bir yanıtı var. Şirket, ekstra büyük bir Android medya tableti olduğu kadar bir dizüstü bilgisayarın yerine geçen 14,5 inçlik Tab Extreme’i tanıttı. 3.000 x 1.876, 120Hz OLED ekran teorik olarak onu hem film izleme hem de üretkenlik için bir zevk haline getiriyor ve hatta onu bir üretkenlik makinesine dönüştürmek için Magic Keyboard tarzı bir eklenti (bazı pazarlarda standart olarak bulunur) bile var. Birlikte verilen bir ekran kalemi standın içine girer.

Tab Extreme bir güç merkezi değildir, ancak performans için canınızı yakmamalısınız. Lenovo, tableti MediaTek’in sekiz çekirdekli Dimensity 9000 yongası, 12 GB RAM, 256 GB genişletilebilir depolama ve DisplayPort monitör bağlantılarını ve ters şarjı destekleyen bir çift USB-C bağlantı noktası (biri 3.2, diğeri 2.0) ile donatıyor. Sekiz Dolby Atmos özellikli JBL hoparlör ve dört mikrofon da sağlam ses kalitesi vaat ediyor. Tahminen 12 saatlik video oynatma için 12.300 mAh’lik bir pil bulacaksınız ve kameralar, 13 megapiksel ön ve arka ana kameraların yanı sıra arkada ikincil bir 5MP sabit odaklı kamera arasında iyi.

Yazılım da önemli bir rol oynar. Bir Freestyle uygulaması, Windows PC’nizin masaüstünü tıpkı Apple’ın Sidecar’ı gibi yansıtmanıza veya genişletmenize olanak tanır. Ayrıca, işletim sistemi güncellemeleri konusunda eskisi kadar endişelenmenize gerek kalmayabilir. Lenovo, Tab Extreme’i Android 13 ile birlikte gönderiyor ve hem üç ana sürüm yükseltmesi hem de dört yıllık güvenlik yamaları vaat ediyor. Bu, Apple veya Samsung’un güncelleme politikaları kadar güçlü olmasa da, tabletinizi makul ölçüde güncel tutmalıdır.

Ana engel basitçe rekabet olabilir. Lenovo, Tab Extreme’in 2023’ün sonlarında belirsiz bir noktaya 1.200 dolardan başlayarak ulaşmasını bekliyor. Klavyenin kesinlikle isteğe bağlı olduğu benzer şekilde yapılandırılmış Tab S8 Ultra’dan potansiyel olarak daha iyi bir değer olsa da, bu rakip cihaz neredeyse bir yaşında. Lenovo modeli, Samsung ve diğer rakipler daha güçlü alternatifler sunduktan sonra mağazalara ulaşabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!