FOLKART NEFES İSTANBUL’DA DAIKIN İMZASI

Sıradaki içerik:

FOLKART NEFES İSTANBUL’DA DAIKIN İMZASI

e
sv

Lenovo, AMD’nin şimdiye kadarki en güçlü GPU’suna sahip ThreadRipper 7000 iş istasyonunu duyurdu

18 Kasım 2023 00:00

Lenovo’nun yeni ThinkStation P8 modeli, AMD Ryzen Threadripper 7000 WX-Serisi CPU’nun yanı sıra en güçlü AMD GPU’larından biri olan AMD Radeon Pro W7900 grafik kartını da içeriyor.

Gerçek zamanlı grafik çalışmaları ve yapay zeka uygulamaları da dahil olmak üzere kurumsal düzeyde iş yükleri için en iyi iş istasyonlarından birine ihtiyaç duyan profesyonelleri hedefleyen P8, AMD’nin 5nm Zen 4 mimarisi üzerine inşa edilmiş, 86 çekirdeğe ve 192 iş parçacığına sahip bir CPU içeriyor.

Saat hızı 5.3Ghz’e kadar çıkan CPU’sunun yanı sıra kule iş istasyonu, kullanıcılar Nvidia’yı seçerse üç adede kadar Nvidia RTX 6000 Ada GPU veya dört adede kadar Nvidia RTX A4000 GPU ile eşleştirilebilir. AMD GPU’lar için kullanıcılar bir AMD Radeon PRO W7900 veya dört adede kadar AMD Radeon Pro W7600 GPU arasından seçim yapabilirler. Bu, toplam 1TB DDR5 belleğin yanı sıra 15.3TB U.3 NVMe SSD’ye kadar depolama kapasitesiyle birlikte geliyor.

AMD vs Nvidia: Silahınızı seçin 

İş İstasyonu ve İstemci Yapay Zeka İş Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rob Herman, “İster karmaşık simülasyonlar çalıştırmak, ister çarpıcı görseller oluşturmak veya en yeni yapay zeka uygulamaları geliştirmek için olsun, benzersiz performans ve ölçeklenebilirlik sunmak üzere tasarlanan ThinkStation P8 her şeyin üstesinden gelebilir” dedi. “Lenovo’nun sertifikaları, güvenliği ve desteği ile ThinkStation P8’in beklentileri aşacağına güvenebilirsiniz.”

İş istasyonu özellikle mimarlık, mühendislik, medya ve eğlence, sağlık, eğitim ve araştırma gibi alanlardaki profesyonellere hitap edecek. Lenovo, en zorlu iş yükleri için tasarlandığını ve Windows 11 ve çeşitli Linux kurulumları dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerini desteklediğini iddia ediyor.

ThinkStation P8 iş istasyonu, iki USB-C 3.2 Gen 2 ve iki USB-A 3.2 Gen 2 isteğe bağlı ön bağlantı noktasının yanı sıra bir ses kombo jakı ve çok sayıda sabit arka bağlantı noktası içeriyor. Bunlar arasında iki USB-A 2.0, üç USB-A 3.2 Gen 2, bir USB-C 3.2 Gen 2×2, bir 10GbE ve bir GbE Ethernet bağlantı noktası, bir ses hattı girişi ve bir ses hattı çıkışı yer alıyor.

AMD Radeon Pro W7900 GPU ise 120Hz’de 12K çözünürlüğe kadar çıkışı, bir 8K çıkışı, iki 6K çıkışı veya dört eşzamanlı 4K çıkışı destekleyebileceği anlamına geliyor.

 

Daha fazla bülten için; 

Apple Music Classical iPad’iniz için geldi, ancak Mac kullanıcıları hala bekliyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!