Donanım Güncel Telefonlar

iPhonelar’ın tamiri artık daha kolay!

iPhone’unuzu Apple veya yetkili servis tarafından tamir ettirmek pahalı olabilir ve bulunduğunuz duruma bağlı olarak büyük bir güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle üçüncü taraf bir onarımla devam etmek genellikle çekicidir. Ancak..

iPhonelar’ın tamiri artık daha kolay!

iPhone’unuzu Apple veya yetkili servis tarafından tamir ettirmek pahalı olabilir ve bulunduğunuz duruma bağlı olarak büyük bir güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle üçüncü taraf bir onarımla devam etmek genellikle çekicidir. Ancak şimdiye kadar bunu yapmanın olumsuz yönleri vardı.

Apple, yakın zamanda bir pil değişiminin yetkili bir sağlayıcı tarafından kurulmadığını tespit ettiğinde iPhone’unuzdaki ‘Batarya Sağlığı’ özelliğini kısıtlayacak kadar ileri gitti. Ancak Apple, üçüncü taraf işletmelerin orijinal Apple parçalarına erişmesini sağlayan bağımsız bir onarım programı başlattığından, üçüncü taraf onarımları ileriye dönük daha uygun bir seçenek haline gelecek gibi görünüyor.

Programa katılmak hiçbir ücret talep edilmiyor, oysa önceden üçüncü taraf onarım şirketleri Apple’dan parçalara erişmek için ödeme yapmak zorunda kalıyordu. Bu nedenle, işletmeler hala başvurmak zorunda kalsa da (ve personel olarak Apple sertifikalı bir teknisyene sahipken), Apple’ın onayladığı daha birçok onarım seçeneği görmeye başlayacağız.

iphone repair ile ilgili görsel sonucu

Bu iyi bir haber, çünkü müşteriler, iPhone’larını nereden alabilecekleri konusunda daha fazla seçeneğe sahip olacak ve bunun için potansiyel olarak daha düşük fiyatlar sunacaklar, ayrıca orijinal parçalara sahip olduklarından ve kilitlenmeyeceklerinden daha emin olabilirler.

Bunlarla birlikte birkaç küçük pürüz var. Öncelikle, bağımsız onarım programı başlangıçta yalnızca ABD’de kullanıma sunuluyor ancak Apple’ın başka ülkelere genişletmeyi planladığını iddia ediyor(Türkiye bu ülkelere dahil mi bilmiyoruz).

İkincisi, program yalnızca “en yaygın garanti kapsamı dışında olan iPhone onarımları” için geçerlidir. Bu nedenle, yedek pillerin kullanımı kolay yönetilebilir olsa da, daha önemli onarımlar için yine de Apple’ın kendisine gitmeniz gerekebilir. Yine de, bu doğru yönde bir adım gibi görünüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL