iPhone pil ömrü uzatmanın yolları nelerdir

Sıradaki içerik:

iPhone pil ömrü uzatmanın yolları nelerdir

e
sv

iPhone’da Telefonlarda Numara Engelleme

01 Eylül 2019 18:00

İPhone’da bir numarayı nasıl engelleme yapılır?

Birkaç basit adımda biraz huzurlu olmaya hazırlanın.

Yoğun bir gün geçiriyorsunuz veya akşam yemeğine oturdunuz ve iPhone’unuz çalıyor birisi size bir şeyleri tekrar satmaya çalışıyor ve ya bir operatör merkezinden devamlı aranıyor olabilirsiniz.

Tekrar tekrar arayanlar tarafından rahatsız edildiyse veya özellikle konuşkan bir kişiden biraz alana ihtiyacınız varsa, iOS kullanarak numaraları engelleyebilirsiniz . Endişelenmeyin, süreç tamamen geri dönüşümlüdür. Bu yazımızda  size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Kısa bir not :  Bir numarayı engellemek, Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirmekten farklıdır. Bir kişiyi engelleme, onların sizi arayabilmelerini veya mesaj göndermelerini engellerken, Rahatsız Etmeyin ise sadece bildirimleri susturur. Durumunuza bağlı olarak, biri ya da diğeri ihtiyaçlarınız için en iyi olabilir.

Size ulaşmış olan bir numara nasıl engellenir ?

Sorunlu arayan kişiyi taktıktan sonra, telefon uygulamanıza ve ardından ‘Son Kullanılanlar’a gidin. Arama kaydınızdaki kisinin veya numaranın yanındaki ‘i'(Bilgi) simgesine basın.

Sayfanın alt kısmında ‘Bu Arayanı Engelle‘ seçeneğinin bulunduğunu not edersiniz, bu yüzden buna basın ve beliren bilgi istemi ile onaylayın. Onaylamayı kabul ettikten sonra artık bu numarayı engellemiş oldunuz.

Numara nasıl engellenir

Bazen birileri sizinle iletişim kurma şansına sahip olmadan önce engellemek istersiniz ve bunu yapmak kolaydır. Bunun için, söz konusu numaranın zaten bir kişi olması gerekir.

Ayarlar menünüze girin, ardından ‘Telefon’u seçin ve buradan,’ Engellenenler ‘adı verilen alt menüye gidin.

Burada, engellenen tüm numaralarınızın bir listesini bulacaksınız. Bir kişiyi engelleme seçeneği için aşağıya doğru kaydırın, ardından duymak istemediğiniz kişiyi seçin.

Ayrıca, telefon uygulamanızdaki bağlantıya girebilir ve sizinle bağlantı kuran herkes için yaptığımız gibi ‘Bu Arayanı Engelle‘ seçeneğine inebilirsiniz.

Engelli bir numaranın engelini nasıl kaldırılır.

Bir sayının engelini kaldırmak, bir numarayı engellemek kadar kolaydır, bu nedenle bir hata yaptıysanız veya fikrinizi değiştirdiyseniz, bir kişiyle bağlantıya geçin ve tekrar açmak için ‘Bu Arayanın Engellemesini Kaldır’ı seçin.

Yukarıda gördüğümüz gibi engellenen kişiler listenizi görüntülerken, ‘Düzenle’ye de basabilir ve ardından listedeki girişleri uygun gördüğünüz gibi kaldırabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!