Elon Musk X’teki hayati bir özelliği kaldırdı – sahte haberler yakında çok daha kötü hale gelebilir

Sıradaki içerik:

Elon Musk X’teki hayati bir özelliği kaldırdı – sahte haberler yakında çok daha kötü hale gelebilir

e
sv

iPhone SE 4, Eylem düğmeli uygun fiyatlı bir iPhone 14 olabilir

30 Eylül 2023 03:21

Söylentilere göre iPhone SE 4 ile ilgili spekülasyonlar geçtiğimiz 18 ay boyunca pek çok kez değişti ve dönüştü, ancak bazı yeni söylentiler yaşlanan iPhone SE’nin (2022) devamında ne elde edebileceğimize dair henüz en net resmi çizdi.

İsmi açıklanmayan bir MacRumors kaynağına göre iPhone SE 4, temel model iPhone 14’e dayanan tasarımı sayesinde mevcut 4,7 inçlik ekranından 6,1 inçlik bir ekrana sıçrayacak.

Ancak dördüncü nesil iPhone SE’nin sadece iPhone 14’ün uygun fiyatlı bir versiyonu olmayacağı da anlaşılıyor – şaşırtıcı bir şekilde, MacRumors kaynağı (üretim öncesi bilgilere dayanıyor) telefonun iPhone 15 Pro’nun Eylem düğmesine ve bir USB-C bağlantı noktasına sahip olacağını da iddia ediyor.
USB-C’nin dahil edilmesi sürpriz olmazdı, ancak iPhone 15 veya iPhone 15 Plus’ta bile bulunmadığı düşünüldüğünde Eylem düğmesi daha beklenmedik olurdu. Bu durum iPhone SE 4’ün piyasaya sürülmesinin ne kadar uzak olduğuna işaret ediyor olabilir zira iPhone SE 4 ancak Eylem düğmesi standart bir özellik haline geldiğinde piyasaya çıkabilir.
Başka bir yerde, söylentiler Apple’ın bir sonraki uygun fiyatlı telefonunun flaşlı tek bir 48MP kameraya ve iPhone 14’ten Face ID’li (Touch IS yerine) yeni bir OLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Bu sonuca, iPhone SE 4’ün ilk geliştirilmesinde ‘Pearl’e yapılan atıflardan varıldı ki bu görünüşe göre Apple’ın Face ID için dahili kod adı.

Tüm bunlar, en iyi iPhone’lardan birine büyük paralar harcamak istemeyen iOS hayranları için oldukça cazip bir telefon gibi görünse de, yakın zamanda piyasaya sürülmesinin önündeki birçok engelden biri telefonun modemi olabilir. MacRumors, Apple’ın yeni şirket içi 5G modemini iPhone SE 4’te test ettiğini söylüyor, ancak şimdi bunun 2026’ya (veya potansiyel olarak iPhone 18’e) kadar erteleneceğine dair güçlü söylentiler var.

Bu, Apple’ın iPhone 4 SE’yi Qualcomm modeme (2026’ya kadar Apple’a tedarik ediliyor) geri döndüremeyeceği anlamına gelmiyor, ancak şu anda yeni bir iPhone SE’nin yakın olduğuna dair ne yazık ki hiçbir öneri yok.

Analiz: Hala çok uzakta olan ilgi çekici bir fikir


iPhone mini’nin fiilen emekliye ayrıldığı ve mevcut iPhone SE’nin (2022) geçmişten gelen bir kalıntı gibi göründüğü göz önüne alındığında, iPhone serisinde söylentilere göre iPhone SE 4 gibi bir model için kesinlikle bir boşluk var – ancak bunu görmek için en az 2025 yılına kadar beklememiz gerekebilir.

MacRumors’un bu raporundaki ilgi çekici detaylara rağmen – Eylem düğmesi ve USB-C’ye sahip sadeleştirilmiş bir iPhone 14 kesinlikle çok satacaktır – olası bir çıkış tarihi hakkında herhangi bir öneri yok ve detaylar bu erken geliştirme prototiplerinden pekala değişebilir.

İşin iyi tarafı, iPhone SE 4’ün en azından geliştirme aşamasında olduğu ve Apple’ın yeni 5G modemi için sadece bir test ortamı olmadığı ihtimali giderek artıyor. Nisan 2023’te, sızıntı yapan Jeff Pu da Apple’ın iPhone SE 4’ü 2025’te piyasaya sürebileceğini öngörmüştü, ancak bu genellikle güvenilir analist Ming-Chi Kuo tarafından hızla yalanlandı ve Apple’ın 2024 veya 2025 planında olmadığını söyledi.

Eğer bu doğruysa, iPhone SE 4 bunun yerine 2026’da Apple’ın yeni 5G modemiyle birlikte gelebilir. Her iki durumda da, uygun fiyatlı bir iPhone arayanlara tavsiyemiz, en iyi iPhone fırsatlarına göz atmaları ya da birçok ikinci el iPhone seçeneğinin yanı sıra Apple’ın yenilenmiş iPhone’larına göz atmalarıdır.

 

 

Daha fazla haber için;

Elon Musk X’teki hayati bir özelliği kaldırdı – sahte haberler yakında çok daha kötü hale gelebilir

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!