iPhone nasıl geri yüklenir

Bir iPhone cihazınız nasıl geri yüklenir

Telefonlarımızda çok şey tutarız.Düzenli yedekleme oluşturmak, telefonunuz parçalandığında, çalındığında veya değiştirildiğinde tüm bu anıların kaybolmamasını sağlamanın en iyi yoludur.

Apple, eski verilerinizi geri yüklemeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır, ancak bunu yapmanın birden fazla yolu vardır. İşte ana seçenekleriniz aşağıdaki gibidir.

İCloud’dan geri yükleme

iPhone çalıntı veya bozuldu, hala umut var. iCloud, buluttaki dosyalarınızın bir yedeğini alabilir. Birçok kişi ilk kullandıklarında iPhone’larında bu özelliği etkinleştirir ve iCloud yedeklemelerini derhal tamamen unutur.

Yeni bir iPhone kurduğunuzda telefonunuzu bir iCloud yedeklemesinden veya tam sıfırlamadan Uygulamalar ve Veriler ekranında kurma seçeneğini göreceksiniz. Kurulum sihirbazının bir parçası.

Bununla birlikte, App Store’dan oyun ve uygulama indirmek için kullanacağınız şifreyi kullanarak Apple ID hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.

İPhone’unuz hatalı çalışıyorsa ve tam sıfırlamayı düşünüyorsanız, önce bir iCloud yedeğinin olup olmadığını kontrol edin. Bunu iPhone’unuzun Ayarlar menüsünden yapabilirsiniz.

Ayarlar’a gidin, adınızla işaretlenen üst öğeye ve ardından iCloud’a dokunun. İCloud Yedekleme’yi seçtiğinizde, son yedeklemenin ne zaman gerçekleştiğini görmenize ve bulut yedeklemenizi yenilemenize izin veren bir sayfa göreceksiniz.

Sadece fotoğraflarını kurtarmak mı istiyorsun? Bunu aslında dizüstü bilgisayarınızdaki bir tarayıcı penceresinden yapabilirsiniz. İCloud.com’a gidin , Apple kimliğinizle oturum açın ve bulutta saklanan görüntü ve verilerinizi kullanmanıza izin veren iOS benzeri bir arabirim göreceksiniz bunu indirerek resimlerinizin yedeğinizi alabilirsiniz.

Fotoğraflar bölümünde, indirmek istediğiniz görüntüleri seçin, ardından sağ üstteki indirme simgesini seçin. Dışarı fırlayan bir ok ile bir bulut gibi görünüyor.

iTunes yedeklemesinden Geri yükleme

İTunes’u kullanarak iPhone’unuzu bir yedekten geri yükleyebilirsiniz. Telefonu dizüstü ya da masaüstüne takın, iTunes’u kapatın ve yukarıda gösterilen telefon simgesini tıklayın. İTunes arayüzünün sol üst köşesine doğru görünmelidir.

Bu iTunes arayüz sayfası, takılı iPhone’unuzun tüm seçeneklerini gösterir. Burada aslında iki tane geri yükleme düğmesi var.

En iyisi, en son iCloud yedeklemesini kullanarak telefonunuzu geri yükler. Aşağıda, daha önce kaydedilmiş olan belirli bir yedekleme görüntüsünü kullanarak tekrar iTunes aracılığıyla geri yüklemeyi seçebilirsiniz.

Yedeklemelere çoğumuzdan daha fazla dikkat etmediyseniz, muhtemelen ilkini seçmek istersiniz.

Her iki yöntem de önce iPhone’umu Bul özelliğini kapatmanızı sağlar. Telefonunuzun güvenlik önlemlerinin basit bir geri yükleme hareketi ile emin olmak bir hırsızlık önlemidir.

iTunes olmadan yedekleme

İTunes olmadan yerel bir iPhone yedeklemesi yapmanın bir yolu var. iMazing , iPhone’unuza yazmak için iTunes sürücülerini kullanan, oldukça kaygan bir yazılım parçasıdır, ancak iTunes’un kendisini yüklemenizi gerektirmez.

İTunes’a çok benzer şekilde, telefonunuzu hem geri hem de yedeklemenizi sağlar. Ve geçmişte yapılan tüm yedeklemelere iTunes aracılığıyla erişebilir.

‘Restore’ (Geri yükle) seçeneğini gerçekten özleyemezsiniz, iMazing’in ana ekranında işte orada, bu yüzden sadece tıklayın ve kullanmak istediğiniz yedeği seçin.

Burada bir tane görmüyorsanız, önce ana ekranda tekrar bir tane oluşturmanız gerekir. Her ne kadar birkaç kişi bir yedekleme yaptıktan beş dakika sonra bir telefonu geri yüklemek isteyecektir.

İMazing’e benzer diğer paketler arasında AnyTrans ve iPhone Backup Extractor bulunur . Verilerinizi işleyen üçüncü taraf paketlerine karşı dikkatli olmanız gerekir ve yine de Apple’ın ücretsiz araçlarını kullanmanızı öneririz. Bununla birlikte, bu uygulamaların üçü de uzun zamandır devam etmektedir ve saygındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir