LLM ve Bulut Hizmetlerindeki Güvenlik Sorunları

Sıradaki içerik:

LLM ve Bulut Hizmetlerindeki Güvenlik Sorunları

e
sv

iPhone 16 Pro’nun %20 daha parlak bir ekranla geleceği söyleniyor

12 Mayıs 2024 01:33

Geçtiğimiz hafta tamamen Apple tarafından piyasaya sürülen yeni iPad Pro ve iPad Air modellerine odaklandık, ancak yıl ilerledikçe dikkatimizi 2024 iPhone’lara çevireceğiz: ve iPhone 16 Pro’nun önemli bir detayı sızdırıldı.

Çin sosyal medya sitesi Weibo’daki ünlü duyumcu Instant Digital’e göre (MacRumors aracılığıyla), iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro’daki 1.000 nit’ten 1.200 nit’lik tipik bir SDR (Standart Dinamik Aralık) parlaklığıyla gelecek.

Maksimum HDR (Yüksek Dinamik Aralık) parlaklığı ise aynı kalarak 1.600 nit olacak. Google Translate’e inanmak gerekirse, bu “mevcut laboratuvar verilerine” göre. iPhone 16 Pro Max’in aynı sıçramayı görüp görmeyeceği konusunda bir açıklama yok.
Bu standart SDR parlaklığı aslında iPhone 13 Pro’nun 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana daha pahalı iPhone modellerinde değişmeden kaldı. Eğer bu gerçekleşirse, günlük kullanımda fark edilir derecede daha parlak bir ekran anlamına gelecektir.
Şimdiye kadarki söylentiler
Apple’ın bu cihazlar için her zamanki programına sadık kalacağını varsayarsak, telefonların Eylül 2024’e kadar piyasaya sürülmeyeceği düşünülse de, son birkaç aydır iPhone 16 sızıntıları ve söylentileri eksik olmadı.

Kısa bir süre önce iPhone 16 akıllı telefonlarının 2024’te üst düzey iPad Pro’larda yer alan tandem OLED teknolojisini kaçırabileceğini duyduk. Bununla birlikte, Pro ve Pro Max yeni bir cilalı titanyum kaplama ile gelebilir.

Konuşulan diğer güncellemeler ise kameralarla ilgili: Pro ve Pro Max modelleri için fotoğraf ve video kalitesini artıracak yeni bir kamera lensi kaplaması ve standart iPhone 16 ve iPhone 16 Plus için dikey olarak hizalanmış yeni bir kamera düzeni.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!