Steam Yaz İndirimlerinde Alabileceğiniz 10 TL Altında 5 Oyun

Sıradaki içerik:

Steam Yaz İndirimlerinde Alabileceğiniz 10 TL Altında 5 Oyun

e
sv

İPhone 15 ‘lerin Kameraları Hakkında Güncel Bilgiler

08 Temmuz 2023 15:12

Apple’ın iPhone 14 ve diğer telefonlarının yerini alacak iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max (iPhone 15 Ultra olarak adlandırılabilir) seti ile Eylül ayında iPhone 15 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor.  

Bu yazıda, şimdiye kadar duyduğumuz tüm iPhone 15 kameraları hakkındaki söylentileri standart iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için ayrılmış bölümlerde inceleyeceğiz.   

İPhone 15

Tıpkı iPhone 14 gibi, iPhone 15’in de çift sensörlü bir kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor, ancak söylentiler iPhone 15’in 12MP ana kamerası yerine iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max tarafından kullanılan 48MP ana sensörü devralacağını gösteriyor. 

Bu haber Apple’ın standart hayranları için harika bir haber. İPhone 14’ün kameraları genel fotoğrafçılık görevleri için yeterli olsa da, genel olarak iPhone 13’ten pekte farklı değiller. O halde iPhone 15, iPhone 14’ün  5x dijital yakınlaştırmasında herhangi bir gelişme görmeyi beklemesek bile, mevcut iPhone sahiplerine modellerini yükseltmek için somut ve uzun zamandır beklenen bir neden verebilir. 

Selfie cephesinde, iPhone 14’ün 12MP selfie kamerasının iPhone 15’te de yerinde kalması bekleniyor.  

İPhone 15 Pro  

iPhone 15 Pro’nun, aşağıdaki üç merceği içeren üçlü sensör kurulumundan çok uzaklaşması beklenmiyor. 

48 MP geniş (24 mm f/2,8) 

12 MP ultra geniş (13 mm f/2.2)

12 MP telefoto (77 mm f/2.8), 3x optik yakınlaştırma ile

Bir periskop kamera, iPhone 15 Pro için söylentiye konu olan tek gerçek yükseltmedir, ancak bu teknolojinin aslında değişken zum lensli bir telefoto kameranın, fotoğraf odaklı Ultra iPhone için ayrılacağını düşünüyoruz. 

Aslında analist Ming-Chi Kuo, iPhone 16 Pro’nun Ultra tarzı bir periskop lensi barındırmak için daha büyük bir ekrana sahip olacağını söyledi, bu nedenle bu yılki Pro cihazında bir lens göremeyebiliriz.

O halde iPhone 15 Pro’nun kameraları ile iPhone 14 Pro arasındaki temel fark, muhtemelen kullanılan sensörlerin kalitesi olacaktır. Sızıntılara göre, iPhone 15 Pro’nun daha fazla ışık yakalayan Sony tarafından üretilen yeni sensörlere sahip olması bekleniyor. Beklediğimiz sonuç çıkmaz ise, telefonun ana yükseltmelerinin tasarım departmanında olacağını düşünüyoruz. 

 

İPhone 15 Pro Max 

İPhone 15 Pro Max’in, üçlü sensör kurulumunu birkaç önemli şekilde iyileştirdiği söyleniyor. Bununla birlikte, Apple’ın bu yıl bir iPhone 15 Ultra piyasaya sürüp sürmeyeceği konusundaki kafa karışıklığı nedeniyle, bu düzenlemelerin tam olarak ne olacağından emin değiliz.

iPhone 14 Pro’da olduğu gibi, iPhone 14 Pro Max’te de aşağıdaki üç arka lens bulunur: 

48 MP geniş (24 mm f/2,8) 

12 MP ultra geniş (13 mm f/2.2) 

12 MP telefoto (77 mm f/2.8), 3x optik yakınlaştırma ile 

iPhone 15 Pro için bahsedildiği gibi, iPhone 15 Pro Max için bir periskop kamera söylentisi vardı, ancak analist Ming-Chi Kuo iPhone 16 Pro’nun periskop lens alan ilk model olacağını tahmin etti. 

Önceki Pro modelinden daha büyük olan iPhone 15 Pro Max’in 2023’te bir periskop kamera alma şansı hala var, ancak tüm söylentiler böyle bir lensin Apple’ın ilk Ultra iPhone’unun önemli bir özelliği olduğunu gösteriyor. 

Söylentilere göre, iPhone 15 Ultra’nın Samsung Galaxy S24 Ultra’da olduğu söylenen türden değişken zum lensli bir telefoto kamera alacağını duyduk. Değişken optik yakınlaştırmalı kameralar günümüzün akıllı telefonları arasında son derece nadirdir – Sony Xperia 1 IV bulunur, ancak yalnızca 3,5x ile 5,2x arasında yakınlaştırma yapabilir. Eğer, bu özellik gelirse, Apple’ın ilk Ultra iPhone’u için ayrılabilir. 

O halde, iPhone 15 Pro’da olduğu gibi, sensörler muhtemelen iPhone 15 Pro Max’in kameraları ile ana kameraları arasındaki ana fark olacak. Bu sensörlerden biri olan Sony IMX903’ün 1/1,14 inç büyüklüğünde olduğu söyleniyor, bu özellikte iPhone 15 Pro Max’in bir iPhone’da şimdiye kadar kullanılan en büyük kamera sensörüyle gelebileceği anlamına geliyor.

İlk söylentiler ayrıca iPhone 15 Ultra’nın iPhone 15 Pro Max’ten daha gelişmiş görüntü işleme becerilerine sahip olabileceğini öne sürmüştü, ancak Ultra’nın gelişimine ilişkin mevcut durum göz önüne alındığında, bu üstün işleme becerilerinin bizlere ulaşmasını bekliyoruz.   

Ve son olarak, iPhone 15 Pro Max, 12MP öne bakan TrueDepth kamerasını geliştiren çift lensli bir ön kameraya sahip olabilir.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!