Akıllı Telefonlar

iPhone 14, Gelecek Yıl ‘Tam Bir Yeniden Tasarım’ İle Gelecek

iPhone 13 piyasada. Bu nedenle gelecek yıl iPhone 14 ile neler gelebileceğini tahmin etmekte gecikmeye gerek yok. Özellikle iyi yerleştirilmiş bir kaynağa göre, 2022’de Apple’ın amiral gemisi telefonu için ‘tam..

iPhone 14, Gelecek Yıl ‘Tam Bir Yeniden Tasarım’ İle Gelecek

iPhone 13 piyasada. Bu nedenle gelecek yıl iPhone 14 ile neler gelebileceğini tahmin etmekte gecikmeye gerek yok. Özellikle iyi yerleştirilmiş bir kaynağa göre, 2022’de Apple’ın amiral gemisi telefonu için ‘tam bir yeniden tasarım’ yolda .

Bloomberg’den tanınmış Apple bahşişçisi Mark Gurman, düzenli Power On bülteninde bu tahmini yaptı. Gurman, sızıntılar ve söylentiler açısından her zaman her şeyi doğru anlamaz. Ancak içeriden aldığı bilgiler genellikle çoğundan daha doğrudur.

Gurman, bu yıl iPhone’larda gördüğümüz yinelemeli güncellemenin Apple mühendislerine gelecek yıl için daha dramatik güncellemeler üzerinde çalışma zamanı verdiğini söylüyor. Mini model görünüşte kesiliyor. Ancak dört telefon kalacak: normal iPhone 14, iki iPhone 14 Artıları ve bir iPhone 14 Max.

Çentiksiz Gidiyor

Gurman’a göre, iPhone 14’ün yeniden tasarımı, ekranda çok daha az yer kaplayan delikli bir selfie kamerası lehine ikonik iPhone çentiğini görecek. O zaman Apple’dan bir ekran altı kamera beklemeye devam etmemiz gerekecek gibi görünüyor.

Yeniden tasarımla ilgili bu ipucu tamamen yeni değil. Diğer saygın kaynaklar, iPhone 14’ün estetiği söz konusu olduğunda Apple’ın bu şekilde gideceğini söyledi. Tam çentik artık gerekli değil, bu yüzden kesiliyor .

iPhone 14’ün görünümü söz konusu olduğunda başka nelerin değişebileceği hakkında daha fazla ayrıntı yok. Ancak daha fazla söylenti, spekülasyon veya belki de birkaç sızdırılmış görüntü duymayı bekliyoruz.

iPhone’un Yeniden Yenilik Yapma Zamanı Geldi

Önemli bir iPhone 14 yeniden tasarımıyla ilgili bu doğrulanmamış haber, dikkate değer bir kaynaktan geliyor ve diğer söylentilerle destekleniyor olması, onu ciddiye almak gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca iPhone 13’ün özellikle görünümü açısından oldukça küçük bir yükseltme olduğu düşünüldüğünde duyulanlar mantıklı.

Dürüst olmak gerekirse, Apple’ın son yıllarda iPhone ile pek bir şey yapmadığı (daha hızlı dahili bileşenler vermenin ve kamera kalitesini artırmanın dışında) ortada.  Şimdi, iPhone formülünün karıştırılmasına gerek olmadığına dair iyi bir argüman var. Fakat öte yandan akıllı telefon alıcıları da yenilik görmeyi seviyor.

Hem Samsung (ve görünüşe göre Google), katlanabilir telefon form faktörleriyle ilerliyor. Bu, Apple’ın er ya da geç dahil olmak isteyeceği bir şey. Katlanabilir bir iPhone’un yolda olduğu duyuldu. Ama ne zaman olduğu belli değil.

Bu arada, Google Pixel 6’nın normalden önemli ölçüde farklı bir görünümle piyasaya sürüleceği biliniyor. Akıllı telefonlar gelişmeye devam ederken Apple, iPhone’un görünümü ve verdiği his konusunda kayıtsız kalmamalı ve 2022’de biraz farklı bir şey sunan bir iPhone 14 memnuniyetle karşılanır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL