Roblox, Meta Quest VR Kulaklıklarına Geliyor

Sıradaki içerik:

Roblox, Meta Quest VR Kulaklıklarına Geliyor

e
sv

iOS 17 Genel Beta Sürümünü iPhone’unuza Nasıl İndirirsiniz?

15 Temmuz 2023 08:11

iPhone’lar için en yeni Apple yazılım yükseltmesi olan iOS 17 için bekleyiş sona erdi. WWDC 2023’te, yakında çıkacak olan iOS 17’ye bir göz attık ve bunun, iPhone’lar için yepyeni bir yenilik  oldunuğunu biliyoruz.  

İster en yeni iPhone 14’e, ister iPhone 13’e, hatta daha eski bir iPhone Xr’a sahip olun, yeni bir iPhone için para harcamak zorunda kalmadan iOS 17’deki tüm yeni özellikleri kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz. 

iOS 17 beta, açılış konuşmasından hemen sonra Apple’ın Geliştirici Programı üyelerine sunuldu, ancak bir uygulama geliştiricisi değilseniz, Apple’ın ayrıca lansmana çok daha yakın bir zamanda yeni yükseltmeleri deneyebileceğiniz bir Genel Beta Yazılım Programı vardır. 

Geliştirici önizlemesinden daha kararlı olmasına rağmen, iOS 17’nin bu sürümü hala beta aşamasındadır. Kesinlikle son iOS 17 özelliklerinin tamamını barındırmayan ve bazı hatalar içerir. Nihai sürümün Eylül ayında çıkması bekleniyor ve korkunç hataların çoğunun o zamana kadar ortadan kalkmasını umuyoruz.  

iOS 17 beta’yı iPhone’unuza nasıl kurarsınız?

iOS 17’nin herkese açık beta sürümünü indirmek ve yüklemek için, doğrudan Apple Beta Yazılım Programı web sitesinden Apple beta programına kaydolmanız gerekir. 

  • iPhone’unuzla Apple’ın beta sitesini ziyaret edin.   

  • iPhone’unuzda Apple hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun. 

  • Sözleşmeyi kabul edin, aşağı kaydırın ve iOS başlığına dokunun.

  • “iPhone’unuzu kaydettirin”i seçin. 

Bu yapıldıktan sonra, iPhone’unuzda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Şimdi görünen yeni ‘Beta Güncellemeleri’ seçeneğine dokunun ve iOS 17 Public Beta’nın görünmesini bekleyin. İndirmek için ‘Yükle’ye dokunun ve arka planda indirmeye başlamalıdır.

Herkese açık beta, muhtemelen ilk geliştirici betalarından daha az sorunlu olacak olsa da, yine de bir test sürümü olacak, bu nedenle kesinlikle bazı sorunları olacaktır. Örneğin, aşırı pil tüketimi sorunu yaşayabilirsiniz.

iOS 17’yi indirmeli miyim? 

Kullanmadığınız eski bir iPhone’unuz varsa, güncellemeyi indirin. Değilse, iOS 17 beta sürümünü ana cihazınıza indirmenizi önermiyoruz. Betalar hatalar ve sorunlarla dolu olabilir ve pil ömrünüzü daha hızlı tüketebilir. 

iOS 17 için hangi telefona ihtiyacınız var? 

iOS 17’yi alacak iPhone’ların listesi 2018’e, yani iPhone XS ve üstüne kadar uzanıyor. Buna popüler iPhone XS Max ve iPhone XR dahildir. Ne yazık ki, bundan daha eski bir modeliniz varsa, yeni güncelleme için uygun olmayacaksınız. Yakın gelecekte güvenlik güncellemeleri alabilirsiniz, ancak iOS 17 veya sonraki sürümlerin parçası olan yeni özellikler telefonunuza gelmeyecektir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!