Kaspersky, iOS cihazlarını hedef alan yeni mobil APT kampanyasını ortaya çıkardı

Sıradaki içerik:

Kaspersky, iOS cihazlarını hedef alan yeni mobil APT kampanyasını ortaya çıkardı

e
sv

iOS 17: En Son Haberler, Söylentiler

06 Haziran 2023 08:43

Apple’ın iOS 17’yi bu yılın sonunda duyurması bekleniyordu  güncellemenin ise şirketin birinci parti uygulamalarında değişiklikler ve en iyi iPhone’ları kullanma deneyiminde genel iyileştirmeler getirmesi planlanıyor.

Google iOS 17’nin muadili olan Android 14’ü zaten test etmek üzere yayınladı (ve tanıtacağı bazı özelliklerle ilgili ipuçları verdi) ancak Apple genellikle  sonraki iOS güncellemeleri hakkında WWDC yani yıllık geliştirici konferansına kadar pek bir şey açıklamıyot. Bu etkinliğin Haziran’da Eylül’de beklenen iPhone 15 serisinin lansmanından önce gerçekleşmesi planlanıyor.

Çıkış Tarihi

iOS 17’nin beklenen iPhone 15 lansmanıyla aynı döneme denk gelecek şekilde Eylül ortalarında yayınlanması bekleniyor. WWDC’den kısa bir süre sonra Apple iOS’un iki beta versiyonunu – bir geliştirici  ve bir halka açık betasını – yayınlayacak. Halka açık beta dağıtıma başladıktan bir veya iki ay sonra  kullanılacak kadar güvenilir olabiliyor.

Uyumluluk

MacRumors kaynağına göre iOS 17 iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için desteği bırakacak ve iPadOS 17 ise ilk nesil iPad Pro’yu (hem 9.7 inç hem de 12.9 inç modeller) ve beşinci nesil iPad’i göz ardı edecek. Bu altı cihazın hepsi Kasım 2015 ve Kasım 2017 arasında piyasaya sürüldü. Eğer bu söylenti doğruysa Apple önümüzdeki büyük yazılım güncellemeleriyle A11 Bionic çipi veya daha eski sürümleri çalıştıran neredeyse tüm cihazlar için desteği bırakmış olacak. Altıncı ve yedinci nesil iPad ile ikinci nesil iPad Pro’nun bu kuralın istisnaları olacağı bildiriliyor. Ancak ikinci bir güvenilir sızıntıcı – iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın Apple’ın Dynamic Island özelliğine sahip olacağını ilk kez belirten kişi – iOS 17’nin iOS 16’yı çalıştırabilen tüm iPhone’larla uyumlu olacağını iddia etti. Bu aşamada hangi iPhone’ların iOS 17 tarafından destekleneceği (ve desteklenmeyeceği) hakkında pek bir kesinlik yok

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!