Google, Web Sitesi Deneyimini Ve Optimizasyon Aracını Kapatıyor

Sıradaki içerik:

Google, Web Sitesi Deneyimini Ve Optimizasyon Aracını Kapatıyor

e
sv

Intel Yüzlerce İşten Çıkarma Planlıyor

30 Ocak 2023 10:30

Intel’in yüzlerce işçiyi işten çıkarma planları bir dizi evrakta ortaya çıktı.

California Worker Adjustment and Retraining Notification (WARN) veritabanındaki bir dizi yeni giriş, Intel’in bu aydan itibaren bölgede çok sayıda işçiyi işten çıkarma planlarını ortaya çıkardı.

WARN Yasası, çalışanlara (ve eyalet ve yerel temsilcilere) fabrika kapanışlarının toplu işten çıkarılmasından 60 gün önce bildirimde bulunmak üzere tasarlanmıştır ve aynı zamanda dışarıdan bakanlara dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının içinde olup bitenler hakkında gizlice bilgi verir.

Intel işten çıkarmaları

Üç giriş, şirketin Santa Clara genel merkezindeki 201 işten ve Sacramento’daki bir çift işten çıkarmadan oluşuyor; bu, Folsom araştırma ve geliştirme kampüsünde iki oturuma yayılmış 176 ve 167 işten çıkarma, Kaliforniya’da ve Kaliforniya’da toplam 544 iş kaybına neden oluyor.

Intel, pandemiden sonraki ortalamanın üzerinde bir sürenin ardından şirket çapında kesintiler yapacak gibi göründüğü için çalışanlarını çantalarını toplamaya göndermek zorunda kalan, sayısı giderek artan teknoloji firmalarının en sonuncusu.

Küresel ekonomik yavaşlama ve artan belirsizlik, Intel’in yıllık bütçesinden bu yıl 3 milyar $ ve 2025’e kadar 10 milyar $’a kadar kesinti yapmayı amaçladığı için, diğer maliyet azaltıcı önlemlerin yanı sıra “önemli sayıda” işten çıkarmaları tartıştığı görüldü.

Diğer şirketlerin iş güçlerinin %10’una varan işten çıkarmalarıyla karşılaştırıldığında, Intel’in tahminen 120.000 çalışanından 544’ünü (%0,5) işten çıkarma planı olağanüstü küçük bir hareket. Bu makul bir “anlamlı sayı” olsa da, diğer bölgelerde daha fazla işten çıkarma olasılığı var.

Intel, personel sayısını azaltmanın yanı sıra, bir dizi diğer operasyonlarının bütçesini de azalttı. Kayıt, Intel’in İsrail’de iptal edilen 200 milyon dolarlık geliştirme merkezi planının yanı sıra İrlanda merkezli üretim işçilerine üç aylık gönüllü ücretsiz izin teklif etmek gibi harcamaları azaltmak için şirket tarafından yapılan diğer hamlelere dikkat çekiyor.

Son aylarda işten çıkarma ilan eden Intel veya diğer şirketlerden herhangi biri olsun, teknoloji çalışanları için zor bir zamanın kapıda olduğu açık çünkü birçoğu dikkatlerini tamamen kariyer değişikliklerine çevirmeye başladı.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!