Samsung Galaxy Ring, Galaxy Z Fold 6 ile birlikte piyasaya sürülebilir

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Ring, Galaxy Z Fold 6 ile birlikte piyasaya sürülebilir

e
sv

Intel, GPU’larının lisans ücretlerini ortadan kaldırarak VDI pazarından daha büyük bir pay almasını istiyor

08 Ekim 2023 03:08

GPU Flex serisi, Intel’in tüm sanal masaüstü altyapısı (VDI) pazarındaki en büyük sorunlardan birine verdiği yanıttır – müşterilerin herhangi bir lisans ücreti ödemeden bu GPU’dan yararlanabilmesini sağlar.

İşletmeler, çalışanlarına kritik uygulama ve hizmetlere her yerden erişebilmeleri için uygun maliyetli bir yol sunmak amacıyla giderek daha fazla VDI sistemlerine yöneliyor. Bu konuda, aralarından seçim yapılabilecek çok sayıda harika uzak masaüstü ve sanallaştırma yazılımı çözümü var.

Ancak birçok modern iş yükü de giderek daha yoğun kaynak gerektirdiğinden, uzaktan çalışanlarını desteklemek için GPU destekli sanal masaüstü sistemlerine yöneliyorlar. Sorun ne mi? Bu sistemlere güç veren en iyi GPU’ları lisanslamak maliyetli – ancak Intel’in Flex GPU ailesi burada devreye giriyor.
VMware ESXi ortamları için özel olarak tasarlanan ve VMware Horizon bağlantı yöneticisi ile tamamlanan bu GPU’lar, gizli sanallaştırma lisans ücreti olmadan kullanılabiliyor.

İşletmeler Intel’in lisans ücreti gerektirmeyen Flex GPU’larının iki konfigürasyonundan yararlanabilirler. Intel Data Center GPU Flex 140, 12GB GDDR ve 8 TFLOPS en yüksek hesaplama gücüne sahip 75W tek genişlikli bir PCIe Gen 4 eklentisidir. Intel Data Center GPU Flex 170 ise 16GB belleğe sahip 150W’lık bir yinelemedir ve 16 TFLOPS’a ulaşabilir.

Intel’in testlerine göre Flex 140, GPU başına 12 VDI oturumunu destekleyebilirken Flex 170 16’yı destekleyebiliyor.

Her ikisi de ışın izlemenin yanı sıra Storage Review’un bu özelliğe sahip ilk GPU olduğunu söylediği yerleşik bir AV1 kodlayıcı içeriyor. Bu, AVC ve HEVC formatlarında gösterim verimliliğini %30 bant genişliği iyileştirmesine kadar önemli ölçüde artırıyor.

VMware daha önce VMware Horizon VDI hizmetinde Flex GPU’ları destekleyeceğini duyurmuş, Intel de geçen ay Intel Innovation 2023 etkinliğinde bu özelliğin kullanılabilirliğini açıklamıştı.

 

 

Daha fazla haber için;

Call of Duty Modern Warfare 3, Cutthroat adında yeni bir 3v3v3 oyun moduna kavuşuyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!