Asus ROG Swift PG279Q

Sıradaki içerik:

Asus ROG Swift PG279Q

e
sv

Instagram’da repost nasıl yapılır? Repost uygulamaları

20 Kasım 2018 21:00

Hayatımıza yeni giren sosyal ağlarla birlikte yeni terimler de eklenmeye devam ediyor. Pek uzun sayılmayacak bir zaman önce kurulan Instagram uygulaması, sosyal ağ kavramını görselliğe dönüştürerek büyük bir yenilik getirmişti. Bununla birlikte birçok yeni terimi de beraberinde getirdi. Bunlardan birisi de “repost”. 

Repost nedir?

Birçok internet kullanıcısı, Instagram’ı yüklediklerinde “repost” terimiyle karşılaşıyorlar ancak anlamını bilmiyorlar. Repost, tahmin edeceğiniz üzere bir İngilizce terim. Anlamı ise Instagram’da paylaşılan fotoğrafları (post) kendi profilinde “yeniden” paylaşmak.

Repost nasıl yapılır?

Repost işlemini yapmak için şu anda maalesef üçüncü parti uygulamalardan yararlanmanız gerekiyor. Bu uygulamaları telefonunuza indirerek basitçe repost yapabilmek mümkün. Şimdi size hemen kullanabileceğiniz, en iyi repost uygulamalarını paylaşalım;

Insta Repost;

Insta Repost’u Android için buradan indirebilirsiniz.

Repost;

Repost’u Android için buradaniOS için buradan indirebilirsiniz.

Repost’u nasıl yapacağınız konusuna gelirsek, biz anlatımımızda “Repost” uygulamasını kullandık.

Öncelikle Instagram hesabınızda oturum açmanız gerekli. Oturum açtıktan sonra yapmanız gereken işlem ise paylaşım yapmak istediğiniz fotoğraf ya da videonun (post’un) sağ üstünde bulunan üç noktaya basın. Sonrasında ise bağlantıyı kopyalayın.

Bunu yaptıktan sonra hemen “repost” uygulamasında görünecek zaten. Sonrasında sol üstteki “repost” butonuna basmanız bu post’u kendi profilinizde paylaşmanız için yeterli olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!