Bu yeni macOS zararlı yazılımı sizi ciddi şekilde zor durumda bırakabilir

Sıradaki içerik:

Bu yeni macOS zararlı yazılımı sizi ciddi şekilde zor durumda bırakabilir

e
sv

Instagram nihayet DM’ler için okundu bilgisini kapatmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor

08 Kasım 2023 12:15

Instagram nihayet kullanıcıların Instagram DM’leri için okundu bilgisini kapatmalarını sağlayacak bir özelliği test ediyor. Bu şekilde, birisinin mesajını okumuş olsanız bile, mesajın altındaki “görüldü” etiketini görmeyecekler.

 

Hem Mark Zuckerberg hem de Adam Mosseri bu özelliği kendi yayın kanallarında duyurdular.

 

Mosseri mesajında “Geri bildirimlerinizi duyduk ve DM’lerinizde okundu bilgisini kapatmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladık. Yakında, insanlar başkalarının mesajlarını okuduklarını görmelerine ne zaman izin vereceklerini seçebilecekler,” dedi.

 

Instagram’ın başkanı, doğrudan mesajlar için gizlilik ve güvenlik menüsünün bir ekran görüntüsünü yayınladı. Bu menüye bir sohbetin altındaki profilin adına dokunarak erişebilirsiniz. Kullanıcılar testin bir parçasıysa, “Etkinliğinizi kimler görebilir” bölümünün altında okundu bilgisini kapatmak için bir geçiş görecekler.

Meta, şirketin bu özellikleri hangi kapasitede test ettiğini ve tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağını belirtmedi.

Meta’nın sahip olduğu bir diğer uygulama olan WhatsApp’ın 2014 yılında okundu bilgisini kapatma özelliğini kullanıma sunduğu düşünüldüğünde Instagram’ın bu özelliği kullanıma sunmakta oldukça geç kaldığı söylenebilir.

Şirket ayrıca, bu özelliğin Messenger için kullanıma sunulmasını tamamladıktan sonra Instagram DM’leri için varsayılan uçtan uca şifreleme koruması sunmayı planlıyor. Ağustos ayında Meta, şirketin Messenger’da varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirme çalışmalarını yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediğini söyledi.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!