Microsoft Windows 11′ Odaklandı

Sıradaki içerik:

Microsoft Windows 11′ Odaklandı

e
sv

Huawei Watch Ultimate Apple Watch Ultra’ya Rakip

23 Mart 2023 15:00

Huawei, 3 Nisan 2023’teki resmi çıkış tarihinden önce yeni metal kasa, dalış bilgisayarı işlevleri ve 14 günlük mükemmel pil ömrüne sahip birinci sınıf bir saat olan Huawei Watch Ultimate’ı tanıttı. Ana rakibi Apple Watch Ultra’nın şu anda en üst sıralarda yer aldığı en iyi akıllı saat listelerinde kesinlikle yerini alacak gibi görünüyor. Saatin tasarımı, 1.000 nite kadar parlaklık yayabilen büyük 1,5 inç AMOLED safir cam ekranıyla gerçek bir yüksek performanslı dalış saati olarak duruyor. Bu gece vakitlerinde (saatin gözlerinizi korurken temel antrenman ve navigasyon bilgilerini görmenizi sağlayan yeni Karanlık Gece Modu’nu kullanmıyorsanız) veya derin su altında dalış yapıyorsanız ekranı daha iyi görmek için yeterli bir büyüklük. Huawei’nin en çok savunduğu şey saatin su altı özellikleri. Saatin 100 metrenin üzerindeki derinliklerde 24 saate kadar hayatta kalabileceği ve uzman derinlik ölçerlere verilen bir sertifika olan EN13319 gibi özel dalış ekipmanı testlerini geçtiği ve ISO 22810 su geçirmezlik standardına sahio olduğu bildirildi (Apple Watch Ultra’nın dalış özellikleriyle paralel). Dalış Modu aralarından seçim yapabileceğiniz dört farklı seçenek sunuyor eğlence amaçlı tüplü dalış, teknik tüplü dalış, serbest dalış ve gösterge.

Su altındaki basınçlara dayanması için saatin sert olması gerekiyor ve Huawei titanyumdan 2,5 kat daha sert ve korozyona daha az eğilimli olduğu söylenen “sıvı metal” zirkonyum alaşımlı bir kasa kullanmayı tercih etmiş. Saat Huawei’nin standart dijital kurma kolu ve işlev düğmesinin yanında bir “Ultimate Mode” düğmesi kullanılarak eldiven takılıyken daha kolay çalışacak şekilde yeniden tasarlandı. Nihai Mod düğmesi, Dalış Modu veya yer üstü gezileri için açabileceğiniz yeni bir macera modu olan yeni Keşif Modu gibi gelişmiş özelliklere erişmek için programlanabiliyor. Keşif Modu yüksek irtifada faydalı olacak kan oksijen seviyeleri gibi önemli sağlık verilerinin yanı sıra kaybolmanızı önlemek için gelişmiş çift konumlu GNSS uydu navigasyonunu, yol noktalarını ve diğer özellikleri otomatik olarak açıyor.

Uzmanlık modlarının dışında olağan spor profillerini 24 saat SpO2 analizi dahil olmak üzere sağlık verilerini ve Huawei’nin TruSleep uyku izleme algoritmasının en son güncel halini de saat özelliklerinde görmek mümkün. Huawei Watch Ultimate Birleşik Krallık ve Avrupa’da henüz bilinmeyen bir satış etiketi ile piyasaya sunulacak. Henüz Huawei’nin ABD hükümeti ile devam eden anlaşmazlığı nedeniyle ABD’de piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!