Apple Watch Ultra 2

Sıradaki içerik:

Apple Watch Ultra 2

e
sv

Hogwarts Legacy

14 Şubat 2023 02:11

Harry Potter’ın Büyücülük Dünyasında geçen tam teşekküllü, açık dünya RPG’si Hogwarts Legacy  çıktı. Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranlarına, 1800’lerdeki orijinal bir hikayeyi anlatmak için kitapların ve filmlerin zaman çizgisinde uzaklaşarak seriden tanıdık mekanlarda kendi maceralarını yaşama şansı sunuyor.

Hogwarts Legacy, Harry Potter evreninde geçen sürükleyici, açık dünya bir RPG oyunu. Sizi 1800’lerin büyücülük dünyasına götüren – Harry, Ron ve Hermione doğmadan çok önce – Oyunda  sadece normal bir öğrenci değiliz. Bunun yerine, büyücülük dünyasını paramparça etmenin anahtarı olan antik büyüye sahip olma ve bu büyüde ustalaşma yeteneğine sahibiz ama bu gücü nasıl kullanacağımız ise bizlere kalmış. Karakterimizi sıfırdan yaratabilir ve okulun kendisi (temalı ortak odalar dahil), Yasak Orman, komşu Hogsmeade köyü ve kır boyunca benekli diğer mezralar gibi yerleri keşfedebiliyoruz.. Bu konumları,  gerçekten hayata geçirmek için dinamik mevsimler ve iklimler ile boş zamanınızda görebileceğiniz NPC’ler ve yan görevlerle dolu  kocaman bir oyun bizleri karşılıyor.

 

Hogwarts Legacy, çevrimiçi veya co-op modları olmayan tamamen tek oyunculu bir deneyim. Tek oyunculu deneyime odaklanan oyun, büyücülük dünyasında kendi kişisel maceranızı oluşturma üzerinde duruyor. Karakterinizi yaratıp evinizi seçtikten sonra, yetişmeniz gereken dersler ve (hayvanlar dahil) yeni arkadaşlar edinmeniz gerekecek. Hikayenin sosyal yönüne fazladan bir katman eklemek için, size yetenekler öğretebilen ve görevlerde ve maceralarda yol arkadaşı olarak hareket edebilen büyülü yeni arkadaşlarınızla bu bağlantıları besleyeceksiniz.

Okul saatlerinde, büyüler ve tılsımlar öğrenip yapacak, iksirler hazırlayacak ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte mezun olabilmek için bir dizi derse katılacaksınız. Profesörlerinizden ve diğer öğrencilerden öğrendiğiniz yeni büyüler ve yetenekler, daha geniş oyun dünyasında savaşta ve bulmacalarda kullanılabileceksiniz. Öğrendiğiniz büyü yelpazesi, savaş stilleri söz konusu olduğunda seçim yapmanıza izin verecekt. Öğrendiğiniz büyüler de mutlaka iyi huylu olmayacak. Her yetenekli Hogwarts öğrencisi gibi, güçlü kara büyü ve affedilemez lanetlerin cazibesiyle yüzleşeceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!