En Çok Satanlar TV'ler

Haftanın en çok satan TV’si; Hafta 7

TCL 55C715 55″ 139 CM Avrupanın en çok satan ekran üreticisi TCL ülkemize geldiği günden itibaren görüntü kalitesi ve özellikleri ile büyük bir satış trendi yakalamıştı. Bu hafta ise listeleri..

Haftanın en çok satan TV’si; Hafta 7

TCL 55C715 55″ 139 CM

Avrupanın en çok satan ekran üreticisi TCL ülkemize geldiği günden itibaren görüntü kalitesi ve özellikleri ile büyük bir satış trendi yakalamıştı. Bu hafta ise listeleri alt üst etti ve haftanın en çok satılan TV ‘si oldu.

Peki neden çok tercih edildi hadi bakalım;

6.999 TL Satış fiyatı bulunan TCL TV’de Qled teknolojisi kullanılmış peki Qled teknoloji nedir? diyecek olur isek

LED ile birlikte nano birleşiminden oluşan teknolojisidir. “Quantum Dot” yarı iletken materyallerden meydana gelen bir yapı anlamına geliyor. Her Q-Dot kendi ışığını yayar. LED ışıkların önüne yerleştirilir. Bu sayede ekranın daha parlak görünür.

TCL dış kasasından başlamak istiyoruz. Konduğu ortamda TV kapalı olsa bile kullanılan kaliteli dış yüzey ile gözünüzü TCL den alamıyacağınızı söylemek istiyoruz. Dış kasa gerçekten kusursuz olmuş.

Dahili uydu alıcı artık tüm TV ‘lerde standart olduğu gibi TCL ‘de tüm modellerinde kullanıyor. TV üzerinde 3 tane HDMI 2.0 bağlantı, 3 tane HDMI bağlantı, 1 Optik ses çıkışı, 2 adet USB bağlantı bulunuyor. TV yaklaşık 14 kg. Hoparlör gücü de fena değil tam 20W bir çıkışa sahip.

Wi-Fi ağına çok kolay şekilde bağlanan cihaz 5G + 2.4GHzWiFi 802.11 AC/b/g/n 2T2R sistemlerine uyumlu.

TCL 4K görüntü sunuyor bu izleyicilerine sürükleyici bir izleme deneyimi için tüm ışık tonlarını, 3,840 x 2,160 piksel ile doğal renkleri çarpıcı ayrıntılarla gösteriyor anlamına geliyor.

TCL All-in teknoloji bulunuyor, TCL’in hepsi bir arada yapay zeka platformu olan TCL AI-IN size eğlence aramak, izlediğiniz şeyle ilgili yanıtlar almak, TV’yi açıp kapatmak, akıllı ev cihazlarınıza yalnızca cihazınızı kullanarak bağlanmak için en basit yolunu sunuyor. Sesli komut ile çalıştığını belirtmek isteriz.

Ses ile kontrol sayesinde uzaktan kumandayı sonsuza kadar rafa kaldırabilirsin diyen TCL, Yerleşik Google Asistan, TV’yi kontrol edebileceğiniz, hatırlatıcılar ayarlayabileceğiniz ve çok daha fazlasını ellerinizi kullanmadan yapabileceğiniz anlamına geliyor.

TV’nin ses sistemine kısaca değinelim; Dolby Atmos Seslendirmesi bulunan TCL’de Dolby özel içerik; odayı dolduran 3D ses için geleneksel kanal kısıtlamalarının dışında verilen sesle zenginleştiriyor. Dolby Atmos, sürükleyici eğlenceli seslerin ekran içeriğine uygun olmasını sağlıyor. Daha bitmedi diyebiliriz

Dolby Atmos sisteminin üstüne, DTS Akıllı Ses İşleme koyan TCL, sıkıştırmasız ses kod çözme formatları, canlı deneyimi kopyalayan zengin bir akustik alan yaratıyor ve buda müzik ses kalitesi üretiyor.

Esasında ufak ama önemli bir özelliğinide belirtmeden geçemiyoruz.

MagiConnect, TCL’e özel, entegre bir özelliktir. Akıllı telefon kullanarak TV’yi çalıştırmana olanak tanır. TV programının harika bir anının ekran görüntüsünü alabilir ve sosyal medyada paylaşabilir; en yeni filmleri ve dramaları daha büyük bir ekrana aktarabilir, ayrıca mobil cihaza video ve ses yayınlayabilen, kesintisiz eğlencenin keyfini evinin her köşesinde çıkarabilirsiniz.

TCL 2021 yılının en iyi TV’leri listemize giren bir marka olduğunu belirtmek isteriz işte 2021 yılının en iyi TV’lerinin olduğu ilgili linkimiz
TCL hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ilgili ürünün özelliklerinin olduğu link
TV ‘nin teknik özellikleri ise 

Ekran Özellikleri
Çözünürlük
4K Ultra HD
Ekran Boyutu 55 inch
Ekran Boyu (cm) 139
Çözünürlük (Piksel) 3840 x 2160
Görüntü Formatı Otomatik
Bağlantı Özellikleri
Wi-Fi
Var
Tuner Var
Bağlantı Özellikleri 3x HDMI
Bağlantı Özellikleri Optik Ses Çıkışı
Bağlantı Özellikleri USB
Tuner Var
Güç
Hoparlör Gücü
20 W
Enerji Sınıfı A+
Kasa
Ağırlık
13,8 kg
Monitör
Monitör Tipi
QLED
Arayüz
Smart Tv
Var
Arayüz Android
Diğer
Dahili Uydu Alıcı
Var

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL