En Çok Satanlar TV'ler

Haftanın en çok satan TV’si; Hafta 5

SONY 55XH8196 55” Haftalardır Philips‘e yerini kaptıran Sony 55XH8196 modeli ile yükselişe geçiyor ve en çok satılan Akıllı TV olarak listenin en üst sırasında yer alıyor. Kısaca televizyona bir göz..

Haftanın en çok satan TV’si; Hafta 5

SONY 55XH8196 55”

Haftalardır Philips‘e yerini kaptıran Sony 55XH8196 modeli ile yükselişe geçiyor ve en çok satılan Akıllı TV olarak listenin en üst sırasında yer alıyor.

Kısaca televizyona bir göz atalım 

2020 model olan Sony 55XH8196 ‘nın en önemli özelliği ise Canlı renkler ve net surround ses diyebiliriz.

Sony 55XH8196 da kullanılan işlemci X1 4K HDR, bu işlemci sayesinde gerçekçi ayrıntılar ve dokularla dolu görkemli 4K görüntüler izleyeceksiniz. 2K ve hatta Full HD olarak çekilen görüntüler ise 4K veri tabanı kullanılarak 4K X-Reality™ PRO ile 4K’ya yakın çözünürlüğe yükseltiliyor.

Hızlı sahnelerde dahi daha az bulanıklık sunuyor

Bazı ekranlarda spor ve hızlı aksiyon sahneleri bulanıklaşır. Motionflow teknolojisi ile, hareketin akıcı ve net olması için görüntüler arasında ekstra görüntüler sağlıyor  ve  daha az bulanıklık, daha az ardıl görüntü ve daha akıcı hareket elde etmenize sağlıyor.

Sony tüm üst segment ürünlerinde Dolby Atmos®  ses teknolojisi neredeyse standart hale geldi diyebiliriz.

Kendinizi sesle çevreleyin ve sahnenin ortasına adım atın. Dolby Atmos ile ses hem yanlardan hem de yukarıdan gelir, böylece gerçekten çok boyutlu bir deneyim için nesnelerin üstünüzde hareket ettiğini daha gerçekçi bir şekilde duyabilirsiniz.

Sony 55XH8196 da kullanılan dar çerçeve, TV’ye her türlü çağdaş ortama uyum sağlayacak, şık bir görünüm kazandırıyor. Fakat çerçeve arasındaki çiz çizgiler bizim hoşumuza gitmediğini o kısımların temizlik açışından sorun çıkartacağını düşündüğümüzü belirtmek isteriz.

Sony akıllı TV Android platformu sayesinde  bir çok film ve program keşfede bilirsiniz. TV’nizi sesinizle kontrol edin ve akıllı telefonunuzdan TV’nize içerik akışı yapıp zahmetsizce izleye bilirsiniz.

Uygulamalar daha hızlı başlar ve uygulamalar arasında geçiş yaparken beklemeniz gerekmez; Netflix öncesine göre 3 kat hızlı başlar.

Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi ekranda kolayca izleyebilirsiniz

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve dahasının keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Teknik özellikler

Ekran Özellikleri
Çözünürlük
4K Ultra HD
Ekran Boyutu 55 inch
Ekran Boyu (cm) 139
Çözünürlük (Piksel) 3840 x 2160
Görüntü Formatı Otomatik
Bağlantı Özellikleri + Portlar
Wi-Fi
Var
Bağlantı Özellikleri 2x USB
Bağlantı Özellikleri 4x HDMI
Bağlantı Özellikleri HDMI
Bağlantı Özellikleri USB
Tuner Var
Güç
Hoparlör Gücü
20 W
Enerji Sınıfı A
Kasa
Ağırlık
16,6 kg
Monitör
Monitör Tipi
LED
Arayüz
Android
Var
Smart Var
Smart Tv Var
Arayüz Android
Diğer
Dahili Uydu Alıcı
Var

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL