En Çok Satanlar TV'ler

Haftanın en çok satan TV’si; Hafta 14

SONY 55XH8096 55” Geçen hafta liderlik koltuğuna oturan Sony bu hafta da en çok tercih edilen TV ünvanını devam ettiriyor. Cihaz geçen haftaya göre 970 TL zam alarak 8,199 TL..

Haftanın en çok satan TV’si; Hafta 14

SONY 55XH8096 55”

Geçen hafta liderlik koltuğuna oturan Sony bu hafta da en çok tercih edilen TV ünvanını devam ettiriyor. Cihaz geçen haftaya göre 970 TL zam alarak 8,199 TL satış fiyatına ulaştı.

Yıllardır kalitesinden en ufak ödün vermeyen Sony, TV ve Ses sistemlerinde bu kaliteli çizgisini hiç bozmadı diyebiliriz.

SONY 55XH8096 Tam 139 cm boyutunda ve 4K görüntü ve 3840 x 2160 ekran çözünürlüğü sunuyor. Akıllı Android TV’de dahili uydu standart olarak geliyor.

TV bin en büyük özelliği ise içinde kullanılan X1, 4K HDR İşlemcisi diyebiliriz. Bu işlemci sayesinde hızlı, akıcı ne bir görüntü size sunuyor.

Cihazın dış kasası TV kapalı olsa bile bulunduğu ortamda şık bir görüntü sağlayacaktır. Kalınlık ise rakiplerine göre daha ince diyebiliriz.

2020 yılından üretilen cihaz, yeni teknolojileride barındırıyor. Toplam 20W çıkışında 1 adet Bass Reflex Hoparlör ve 1 adet X-Balanced Speaker mevcut.

Yıllık enerji tüketimi ise 158 kWh/Yıl bu A enerji seviyesi sınıfı anlamına geliyor. 

Gelelim TV de kullanılılan X1 işlemcisinin ne işe yarayacağına bu  işlemci ile desteklenen TRILUMINOS teknolojisi ile renk aralığını genişleterek geleneksel bir televizyondan daha fazla renk üretiyor. Her görüntünün verilerini analiz edip işleyerek renklerin daha da doğal ve hassas olmasını sağlıyor, böylece görüntüler daha gerçekçi hale geliyor. Artı olarak bazı ekranlarda spor ve hızlı aksiyon sahneleri bulanıklaşabilir. Motionflow teknolojisi ile  Daha az bulanıklık, daha az ardıl görüntü ve daha akıcı hareketi  bu TV de izleyebilirsiniz.

Sony’nin Smart Android TV’sinde rakipsiz sayıda uygulama bulunur. Hayatınıza eğlence katanları seçin ve arkanıza yaslanıp izleyin diyoruz. 🙂 artı olarak uygulamar arası geçişlerin ise daha hızlı olduğunu söyleyelim.

Apple AirPlay ve Apple HomeKit ile koordineli çalışır.

Apple AirPlay ile, doğrudan iPhone, iPad veya Mac cihazınızdan televizyonunuza video ve ses akışı yapabilirsiniz. Apple TV’den, favori uygulamalarınızdan ve hatta Safari’den film ve program izleyin. Fotoğraflarınızı odadaki herkesle paylaşabiliyorsunuz.

Gelelim Teknik Özelliklere:

Ekran Özellikleri
Çözünürlük
4K Ultra HD
Ekran Boyutu 55 inch
Ekran Boyu (cm) 139
Çözünürlük (Piksel) 3840 x 2160
Görüntü Formatı Otomatik
Bağlantı
Wi-Fi
Var
Bağlantı Özellikleri USB
Bağlantı Özellikleri 4x USB
Bağlantı Özellikleri 2x USB
Bağlantı Özellikleri HDMI
Tuner Var
Güç
Hoparlör Gücü
20 W
Enerji Sınıfı A
Kasa
Ağırlık
16 kg
Monitör
Monitör Tipi
LED
Arayüz
Smart
Var
Android Var
Smart Tv Var
Arayüz Android
Diğer
Dahili Uydu Alıcı
Var

2021 yılının en iyi TV lerini okumak istiyorsanız.

2021 ‘in en iyi Televizyonları

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL