Serato Studio 2.0 Kök Ses Ayrımı Alıyor

Sıradaki içerik:

Serato Studio 2.0 Kök Ses Ayrımı Alıyor

e
sv

Google’ın AirTag Gibi Bir Konum İzleyici Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

20 Ocak 2023 13:00

Kod adı “Grogu”, Google I/O sırasında duyurulabilir.

Google’ın Apple’ın AirTag’lerine, Samsung’un SmartTag’ine ve tabii ki Tile’a benzer kendi konum izleyicisini başlatması an meselesiydi. Geliştirici (ve iyi kaynaklara sahip sızıntı yapan kişi) Kuba Wojciechowski’ye göre, Google’ın Nest ekibi “Grogu” kod adlı bir izleyici geliştiriyor. Bildirildiğine göre, yerleşik bir hoparlörün yanı sıra Bluetooth Düşük Enerji ve ultra geniş bant (UWB) desteği içerecek. Wojciechowski, Google’ın, Bluetooth cihazlarını hızlı bir şekilde bağlamanıza olanak tanıyan Android özelliği olan Fast Pair için geliştirici merkezinde yer belirleyici etiketler için destek eklediğini fark ettiğinde izleyicinin kanıtını buldu.

Bu noktada belirli bir ayrıntı olmasa da, Google’ın izleyicisinin rekabet gibi çalışmasını bekleyebiliriz (bunu istediğiniz yere ekleyin ve konumunu telefonunuzla takip edin). Ayrıca, Google’ın Apple’ın kuşkusuz kaygan AirTag deneyimini kopyalayıp kopyalayamayacağı da belli değil. Wojciechowski, Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro’nun UWB modülleri ile birlikte gönderildiğini ve bu modüllerin sizi yakındaki nesnelere doğru bir şekilde yönlendirmelerini sağladığını söylüyor. Ancak, Google’ın “bulucu” ağının UWB gerektirmeyeceğini, BLE’nin yeterli olacağını belirtiyor.

Google, her Android telefonun UWB ile gönderileceğini garanti edemese de Wojciechowski, Google’ın Fast Pair’i desteklemelerine yardımcı olmak için yonga seti üreticileriyle birlikte çalıştığını söylüyor. Bu, üçüncü taraf izleyicilerin konum ağını tamamladığını görebileceğimiz anlamına gelir ki Apple’ın buna izin verdiğini hayal etmek zor. Kullanılabilirliğe gelince, Wojciechowski belirli bir zamanlama bulamadı, ancak bunun bu yıl I/O’da duyurulabileceğini belirtiyor. Google zaten konum izleme rekabetinin çok gerisinde olduğu için bu mantıklı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!