Apple’ın Rekor Hizmet Geliri, Düşen Donanım Satışlarını Telafi Edemedi

Sıradaki içerik:

Apple’ın Rekor Hizmet Geliri, Düşen Donanım Satışlarını Telafi Edemedi

e
sv

Google’ın 8 Şubat Etkinliği Arama Ve Haritalar’a Odaklanacak

04 Şubat 2023 16:00

Google’ın ChatGPT’ye rakip olma planlarına biraz ışık tutabilir.

Google, 8 Şubat’ta YouTube’da canlı yayınlanacak olan “Arama, Haritalar ve ötesi” ile ilgili olacak Paris’ten Canlı adlı bir akış etkinliği düzenlediğini duyurdu. Açıklamada, “İnsanların bilgileri nasıl aradığını, keşfettiğini ve bilgiyle etkileşim kurduğunu yeniden tasarlayarak, ihtiyacınız olanı bulmayı her zamankinden daha doğal ve sezgisel hale getiriyoruz” yazıyor.

Umarım “ötesi” kısım, bir ChatGPT rakibi için planlarına biraz daha ışık tutacaktır. Google’ın dün yaptığı kazanç görüşmesi sırasında Pichai, sonunda Google’ın bir AI sohbet sistemi için kendi planlarına değindi. “Önümüzdeki haftalarda ve aylarda, LaMDA’dan başlayarak bu dil modellerini kullanıma sunacağız, böylece insanlar onlarla doğrudan etkileşim kurabilecek” dedi. Google ayrıca bu AI araçlarını işletmelere, geliştiricilere ve Alphabet’in kendi dahili operasyonlarına getirmeyi planlıyor.

Geçen ay, Google CEO’su Sundar Pichai’nin, Google’ın arama hakimiyetine yönelik potansiyel tehdidi nedeniyle OpenAI’nin ChatGPT’sine karşı “kırmızı kod” ilan ettiği bildirildi. Özellikle Microsoft, ChatGPT’de büyük bir yatırımcıdır ve daha anlaşılır ve insana benzer sonuçlar sağlamak için yapay zekayı Bing arama motoruna entegre etmeyi planlamaktadır.

Google’ın, genellikle Mayıs ayında gerçekleşen I/O etkinliğinde yapay zeka araçlarını sergilemeyi planladığı söylendi. Yine de şirket, doğal dil chatbot yarışında OpenAI’nin gerisinde kaldığına dair herhangi bir eleştirinin önüne geçmek istiyor olabilir.

Öte yandan, etkinlik kesinlikle birçok kişi tarafından kullanılan temel ürünler olan Arama ve Haritalar’a odaklanmış olabilir. Yukarıdaki küçük resimde Google ayrıca Lens, Alışveriş ve Çeviri ile ilgili haberlere de işaret ediyor. Etkinlik, 8 Şubat 08:30 AM ET’de YouTube’da canlı yayınlanacak.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!