Keenetic OS ile Neler Yapabilirsiniz?

Sıradaki içerik:

Keenetic OS ile Neler Yapabilirsiniz?

e
sv

Google, Zoom, Teams ve Webex Toplantılarını Android Auto’ya Getiriyor

13 Mayıs 2023 10:00

Aracınızın ekranından bir sesli aramaya katılabileceksiniz.

Bugünkü I/O 2023’te Google, hem Android Auto hem de Android Automotive OS için birkaç güncelleme paylaştı. Belki de en büyük haber, Google’ın bu sanal toplantı uygulamalarını Android donanımlı araçlara getirmek için Zoom, Microsoft Teams ve Cisco Webex ile birlikte çalışmasıdır. Arabanızda bir video görüşmesine katılma düşüncesi sürüş tehlikesi gibi geliyorsa endişelenmeyin: toplantılar yalnızca bilgi-eğlence ekranındaki basitleştirilmiş kontrollerle sesli olacaktır.

Google ayrıca, Google’ın yerleşik olduğu tüm araçlar için Google Play Store’da Waze’i kullanıma sunuyor. Bu, popüler navigasyon uygulamasının yalnızca Android Auto dışında ve Volvo ve Polestar modellerinin ötesinde mevcut olacağı anlamına gelir. Dahası şirket, geliştiricilerin gösterge tablosunu navigasyon uygulamalarıyla entegre etmelerine izin veriyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, sürücünün görüş alanına adım adım yol tarifleri koyacaktır. Ayrıca geliştiriciler, sürücülere yolculukları hakkında daha fazla fikir vermek için menzil, yakıt seviyesi ve hız gibi araç verilerine erişebilir.

Google, Android for Cars Uygulama Kitaplığı’na yeni uygulama kategorileri ekledi. Bu depo artık geliştiricilerin araçlarda kullanılmak üzere IoT ve hava durumu uygulamaları eklemesine olanak tanıyor. Örneğin, Hava Durumu Kanalı uygulaması, bu yıl içinde Hava Durumu ve Radar gibi mevcut yazılımlarla birlikte kullanılabilecektir. Şirket ayrıca medya uygulamalarının (müzik, sesli kitaplar, podcast’ler vb.) yazılımlarını Android Auto ve Android Automotive işletim sistemine taşımasını kolaylaştırıyor.

Ek olarak şirket, yakında uygulamaları taramayı da kapsayacak şekilde genişlemek amacıyla kitaplığında video ve oyun uygulamaları için yeni kategorilere sahip. Bunlar, araç park halindeyken veya yolcular tarafından kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. YouTube artık tüm otomobil üreticilerinin yerleşik Google ile arabalara eklemesi için kullanılabilir.

Google, Android Auto’nun 2023’ün sonuna kadar neredeyse 200 milyon arabada kullanılabileceğini söylüyor. Şirket ayrıca bilgi-eğlence sistemleri tamamen Google yerleşik Android Otomotiv İşletim Sistemi ile çalışan araba sayısının 2023’ün sonuna kadar neredeyse iki katına çıkacağını söylüyor. Bu ikinci rakam, Chevrolet, Volvo, Polestar, Honda, Renault ve daha fazlası gibi otomobil üreticileri tarafından benimsenerek teşvik edildi. Mart ayında GM, EV’lerinde Android Auto ve CarPlay’i aşamalı olarak Android Automotive lehine kaldıracağını duyurdu.

Google, Polestar, Volvo ve diğer “belirli ortakların” video akışı uygulamasını kablosuz güncellemeler yoluyla eklemeyi taahhüt ettiğini söylüyor. Oyunlar açısından, ilk listede Beach Buggy Racing 2, Solitaire FRVR ve My Talking Tom Friends yer alıyor. Dahası Google, Android Automotive OS 14’e sürücüler ve yolcular arasında “paylaşılan eğlence deneyimleri” sağlayacak çoklu ekran desteği eklemeyi planlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!