Güncel Haberler

Google Takvim’e doğum günü nasıl eklenir

Google Takvim uygulamasında nasıl doğum günü eklenir. Bir arkadaşınızı veya bir akrabanızın doğum gününü unutmak, ideal olmayan durumlardan bazılarına yol açabilir. Neyse ki, bugünün dijital çağında bir doğum günü hatırlatmak için..

Google Takvim’e doğum günü nasıl eklenir

Google Takvim uygulamasında nasıl doğum günü eklenir.

Bir arkadaşınızı veya bir akrabanızın doğum gününü unutmak, ideal olmayan durumlardan bazılarına yol açabilir. Neyse ki, bugünün dijital çağında bir doğum günü hatırlatmak için birçok yol vardır. En sık olarak, Facebook’tan bildirim alıyoruz, ancak gittikçe daha fazla sayıda insan sosyal ağdan uzak durmaya çalışıyor ya da profiline bir doğum günü eklemiyor  bu yüzden önemli olayı kaçırmanız riski var. Bu tür aksiliklere karşı ek bir koruma katmanı olarak, doğum günlerini Google Takviminize de ekleyebilirsiniz.

Bir takvime doğum günü eklemek oldukça basit bir işlem gibi gözükse de sandığınız kadar sezgisel değildir. Google Takvim’e doğum günü eklemek için kullanabileceğiniz ana yol Aşağıda ki adımlar ile sizlere rehberlik edeceğiz.

Kişileriniz aracılığıyla Google Takvim’e doğum günü ekleyin

Bu yöntemle doğum günleri ekleme konusunda önemli bir uyarı vardır ve Google Takvim’in şu anda doğum günü bildirimleri için yerel desteği yoktur. Bu, Takviminizi düzenli olarak kullanmadıkça doğum gününü kaçırmanızın iyi bir şansı olduğu anlamına gelir. Şaşırtıcı bir şekilde, doğum günü eklenmesi Takvim uygulamasında yapılmaz. İşte bunun yerine yapmanız gereken adımlar listesi aşağıdaki gibidir.

Aşama 1:

Kişiler uygulamanızda doğum günü eklemeniz gereken kişiye gidin, “Kişiyi düzenle” ye, ardından alttaki “Daha fazla alan” a dokunun.

Adım 2:

Doğum günü alanını bulana kadar aşağı kaydırın ve tarihi seçmek için tarih alanına dokunun. Bu yapıldığında, “Kaydet” üzerine dokunun.

Aşama 3:

Google Takvim uygulamasına gidin. Takvim Rehber ile senkronize edildiğinde doğum günü görünecektir, ancak işlemi hızlandırmak istiyorsanız, sağ üst köşedeki üç noktaya ve ardından “Yenile” üzerine dokunun. Sonrasında Rehberinizdeki doğum günü tarihi eklediğiniz kişileri takvim üzerinde görünecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL