YouTube, Tartışmalı Bir Politikasını Düzeltebilir

Sıradaki içerik:

YouTube, Tartışmalı Bir Politikasını Düzeltebilir

e
sv

Google Stadia Kontrolcüleri Bluetooth Desteği Alıyor

15 Ocak 2023 16:00

Google, Bluetooth desteğinin kilidini açıyor ve son bir oyun yayınladı.

Google, oyun akışı hizmeti 18 Ocak’ta kapanmadan önce Stadia kullanıcılarına bazı teselli ödülleri veriyor. Başlangıç ​​olarak, Stadia kumandasında Bluetooth desteğini etkinleştirecek bir aracı piyasaya sürmeyi planlıyor. İndirmek için önümüzdeki haftaya kadar beklemeniz gerekecek, ancak bu, platformun en başta donanımı tanıdığı sürece, cihazı gamepad desteği olan hemen hemen tüm oyunlar için kullanışlı hale getirecektir.

Şirket ayrıca kullanıcılara son bir “teşekkür” olarak bir Yılan klonu olan Worm Game’i yayınladı. Bu, Stadia ekibinin kullanıma sunulmadan önce test etmek için kullandığı basit bir projedir, ancak hizmete uygun bir uğurlama yapmak istiyorsanız denemeye değer olabilir.

Ancak Destiny 2’yi Stadia’da oynadıysanız şansınız yok. Bungie, Destiny 2’nin Stadia sunucularını çoktan kapattı ve oyunculara Cross Save’i etkinleştirmeleri ve karakterlerini başka bir yere taşımaları için 18 Ocak’a kadar süre veriyor. Geliştirici ayrıca, birincil hesabınız Stadia olduğu sürece, ayın 18’inden sonra “herhangi bir nedenle” Çapraz Kaydetmeyi devre dışı bırakmamanız gerektiği konusunda uyarıyor.

Bu son dakika duyuruları muhtemelen bir şok olmayacak. Google, kapatma planlarını Eylül ayında duyurdu ve Kasım ayında geri ödeme yapmaya başladı. Diğer oyun stüdyoları da haftalardır geçişe yardımcı oluyor. IO Interactive kısa süre önce Hitman oyuncuları için vaat edilen bir İlerleme Taşıma aracını piyasaya sürerken Ubisoft, Stadia üzerinden satın alınan oyunların PC’ye ücretsiz kopyalarını sunuyor.

Stadia’nın arkasındaki teknoloji bundan sonra da yaşayacak ve Worm Game sadece birer hatıra. Denetleyici güncellemesine ek olarak, Google’ın Oyunlar için Sürükleyici Akışı, bulut işlevselliğini diğer şirketlerin kullanımına sunar. Yine de haberler, Google’ın en iddialı oyun girişiminin neredeyse sona erdiğini hatırlatıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!