Google Pixel Watch 2 daha fazla beyin ve pil gücüne sahip

Sıradaki içerik:

Google Pixel Watch 2 daha fazla beyin ve pil gücüne sahip

e
sv

Google Pixel 8 Pro daha akıllı… ve her zamankinden daha ilginç

0 okunma — 05 Ekim 2023 01:59

Google Pixel 8 Pro, yükseltilmiş kameralar, yeni ve güçlü bir Tensor G3 çip ve rafine bir tasarımda akıllı yapay zeka karışımını bir araya getirerek tam olarak ortaya çıktı. Bir de sıcaklık sensörü var…

Pixel 8 Pro, Google’ın en yeni amiral gemisi telefonu ve 6,7 inç OLED ekran (120Hz yenileme hızına sahip) gibi üst düzey özellikleri arama devinin kendi Android sürümüyle birleştiriyor; temelde saf Android’in üzerine bazı ekstra akıllı özellikler ekliyor.

Pixel 8 Pro geçen yılki modele benzese de , artık düz bir ekrana ve daha kıvrımlı kenarların yanı sıra bir dizi yeni ön ve arka kameraya sahip. Ancak en önemli yükseltmeler, yapay zeka ile birden fazla fotoğrafı bir araya getirme yeteneği ve Photoshop öğrenmeye gerek kalmadan doğrudan telefonda kapsamlı fotoğraf düzenlemeleri (görüntüdeki bir nesneyi taşımak dahil) yapma kapsamı da dahil olmak üzere akıllı işleme biçiminde geliyor.
En şaşırtıcı olanı ise arka kamera çubuğuna bir sıcaklık sensörünün eklenmiş olması. Bu, her türlü şeyin ısısını ölçmek için kullanılabilir, ancak cilt sıcaklığını ölçerek sağlık takibine yardımcı olabilir. Google, sensörün ne için kullanılabileceği konusunda çok fazla ayrıntıya girmedi, ancak sağlık takibinde kullanım için FDA onayı aradığını söyledi. Genel olarak, arka kamera kurulumuna biraz ilginç bir ekleme.

Pixel 8 Pro ayrıca video çekimine bazı iyileştirmeler getiriyor; bunlardan biri video çekimine hesaplamalı fotoğrafçılığın eklenmesi – yani renk tonları ve beyaz dengesi gibi fotoğraflara uygulanan dijital işleme. Diğeri ise çektiğiniz görüntülerdeki istenmeyen parazitleri gidermek için yeni Audio Magic Eraser’ı kullanıyor.

Yeni Tensor G3 çipi sayesinde, bu yapay zeka akıllıları, bir web sayfasını özetleme ve anında metin çevirme yeteneği de dahil olmak üzere diğer alanlara da uzanıyor. Kısacası bu, Google’ın bugüne kadar ürettiği en akıllı Pixel telefon.

Biz ne düşünüyoruz?
Pek çok küçük değişiklik ve yeni özellik, Pixel 8 Pro’yu selefine ve ondan önceki Pixel 6 Pro’ya göre iyi bir yükseltme yapmak için tartışmasız bir şekilde bir araya geldi. Telefonla geçirdiğimiz uygulamalı süre boyunca gördüğümüz özelliklerden etkilendik ve ana ve telefoto kameralarda megapiksel artışı olmamasına rağmen yeni fotoğrafçılık becerileri bizi heyecanlandırdı.

Sıcaklık sensörü bir hile olabilir, ancak Google’ın bunun için akıllıca bir kullanım bulmasını umuyoruz. Yedi yıllık Android ve güvenlik güncellemelerinin eklenmesi, Pixel 8 Pro’ya uzun bir akıllı telefon hizmeti ömrü verecektir.

Bununla birlikte, Pixel 8 Pro’nun iPhone 15 Pro Max ve Samsung Galaxy S23 Ultra ile rekabet etmek için çok çalışması gerekecek.

 

 

Daha fazla haber için;

Apple Watch’un yeni çift dokunma hareketi watchOS 10.1 genel beta sürümünde kullanıma sunuldu

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!