Phantom Liberty’nin Cyberpunk 2077’nin Tek Genişleme Paketinin Olması “Teknolojik Bir Karardı”

Sıradaki içerik:

Phantom Liberty’nin Cyberpunk 2077’nin Tek Genişleme Paketinin Olması “Teknolojik Bir Karardı”

e
sv

Google Haritalar’ın Son Tasarımı Apple Haritalar’a Çok Fazla Benziyor

04 Eylül 2023 01:42

Telefonunuzda fark etmiş olabileceğiniz üzere, Google Haritalar için görsel bir yenilenme yapılıyor gibi görünüyor ve haritalarda kullanılan yeni renk şeması arayüzün Apple Haritalar’a daha çok benzemesini sağlıyor.

Google henüz resmi olarak bir şey söylemedi, ancak 9to5Google yenilemeyi fark etti. Bu aşamada yeni görünümün test edilip edilmediği ya da kalıcı olup olmadığı belli değil.

Beyaz yollar ve gri bir arka plan yerine, Google Haritalar artık Apple Haritalar gibi gri yollar ve beyaz bir arka plana geçti. Okyanusların ve göllerin mavisi de parlaklaştırıldı ve bu da yine rakip harita uygulamasını çağrıştırıyor.

Yeşiller de koyulaştırılırken, navigasyonda açık mavi yerine koyu mavi bir rota oku kullanılıyor (trafiğe bağlı olarak sarı veya kırmızıya dönüşebilir). Uygulamada haritanın altında daha küçük bir dizi sekme ile alt çubukta da ince ayarlar var.

Üç yıllık döngü
Ars Technica’nın belirttiği gibi, 2020’den bu yana Google Haritalar için böyle bir görsel yenileme görmedik. Ondan önceki güncelleme 2017’deydi, yani bu gerçekten kalıcı bir değişiklikse, önceki güncellemelerin zamanlamasına uyacaktır.

Android Police’e göre henüz herkes güncellemeye sahip değil, bu nedenle tüm cihazlara aynı anda ulaşmayan kademeli bir dağıtım gibi görünüyor. Henüz güncelleme almadıysanız, telefonunuzdaki Google Haritalar uygulamasını güncellemeyi deneyin.

Apple Haritalar renk düzeninin benimsenmesine gelince, bu oldukça açık – ancak hem Apple hem de Google tarafından yürütülen odak gruplarının, haritalar söz konusu olduğunda insan gözü için hangi renklerin en iyi sonucu verdiği konusunda aynı sonuçlara vardığına şüphe yok.

 

Daha fazla haber için;

 

Phantom Liberty’nin Cyberpunk 2077’nin Tek Genişleme Paketinin Olması “Teknolojik Bir Karardı”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!