Microsoft, ABD istihbarat servisleri için özel olarak tasarlanmış üretken yapay zeka modelini piyasaya sürdü

Sıradaki içerik:

Microsoft, ABD istihbarat servisleri için özel olarak tasarlanmış üretken yapay zeka modelini piyasaya sürdü

e
sv

Google Haritalar son güncellemesiyle iki yararlı yeni özelliğe kavuşuyor

12 Mayıs 2024 23:33

Google, Google Maps güncellemeleri söz konusu olduğunda uzun süre boş durmuyor ve kullanıcılar Android uygulamasına sessizce eklenen elektrikli araç navigasyonu ve belirli yolların tanımlanmasını kapsayan iki yeni ince ayarı fark ediyor.

İlk olarak SmartDroid (9to5Google aracılığıyla) tarafından tespit edilen elektrikli araç şarjı: Android uygulamasında, ekranın üst kısmındaki ana arama çubuğunun altındaki ilgili filtre düğmesine dokunarak yakındaki şarj istasyonlarını görebilirsiniz.

Ancak bunu görebilmek için aracınızın elektrikli araç olarak ayarlanmış olması gerekiyor; bunu da Google Haritalar Ayarları’ndaki Aracınız seçeneğinden yapabilirsiniz. Benzinli araç varsayılan araç türüdür, bu durumda bunun yerine benzin istasyonlarına hızlı bir bağlantı göreceksiniz.

Benzer bir güncelleme geçen yıl Android Auto’ya uygulanmıştı, bu nedenle şimdi Android uygulamasına da gelmiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz ay Google, bir elektrikli araç şarj noktasına ulaşmayı kolaylaştırmak için yapay zeka destekli bazı yeni özellikleri duyurmuştu.

Gittiğimiz yerde yollara ihtiyacımız var

Yine SmartDroid ve 9to5Google aracılığıyla yapılan ikinci Google Haritalar ayarlaması, bir yolu aradığınızda size yolun tüm uzunluğunu mavi renkle vurgulanmış olarak gösterecek. Önceden, yolunuzu bulmanıza yardımcı olması için yolun ortasında bir iğne vardı.

Bu, aradığınız yolun nerede başlayıp nerede bittiği ve haritada ne kadar yer kapladığı konusunda size biraz daha iyi bir fikir verir. Elbette ihtiyaç duymanız halinde yol üzerindeki herhangi bir noktaya gitmeye devam edebilirsiniz.

Oldukça küçük iki değişiklik olsa da her ikisi de Google Haritalar’ın kullanımını daha kolay ve kullanışlı hale getirecektir. iOS’un aynı güncellemeleri alıp almayacağı konusunda henüz bir açıklama yok, ancak alacağını tahmin ediyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!