Garmin Bir EKG Uygulaması Başlattı

Sıradaki içerik:

Garmin Bir EKG Uygulaması Başlattı

e
sv

Google, Gmail Spam Tespitini Bir Kez Daha Uygulayacak

25 Ocak 2023 10:00

100’den fazla komiteyi beyaz listeye ekleyen bir testi sonlandırıyor.

Google, siyasi kampanyaların Gmail’in spam tespitinden çok daha uzun süre kaçmasına izin vermeyi planlamamaktadır. Washington Post, Google’ın e-posta filtresi atlama pilot programını bu ayın sonuna kadar sonlandırmayı planladığını öğrendi. Şirket, Kaliforniya’nın Doğu Bölgesi’ndeki bir federal mahkemeye sunulan görevden alma önergesinde, Cumhuriyetçi Ulusal Komite’nin (RNC) teste yol açan siyasi önyargı iddialarını reddediyor. Şirket, Gmail’in filtreleme yöntemlerinin siyasi bir bağlantı olup olmadığına bakılmaksızın her göndericiye “eşit şekilde uygulandığını” söylüyor.

Pilot, Ekim ayında RNC’nin Google’ın sağcı bağış toplama e-postalarını spam olarak işaretleyerek sansürlediği yönündeki suçlamalarına bir yanıttı. Komite iddiaları desteklediği varsayılan bir araştırmaya işaret etti, ancak Google mesajlaşma sıklığının, kullanıcı yanıtlarının ve diğer siyasi olmayan unsurların filtreleme davranışını belirlediğini ileri sürdü. Yine de Google, baskıyı kabul etti ve testi gerçekleştirmek için Federal Seçim Komisyonu’ndan (FEC) izin aldı. Deney zaten Ocak ayında sona erecek şekilde ayarlanmıştı, ancak Google’ın programı şu ana kadar uzatıp uzatmayacağı belli değildi.

Program Ağustos ayında onaylandıktan sonra 100’den fazla Demokrat ve Cumhuriyetçi komite katıldı. Ancak RNC onlardan biri değildi. Google, Cumhuriyetçilerin çözüme katılmak yerine firmayı haksız muamele yapmakla suçlamak istediğini iddia ederek yeni dosyasında buna dikkat çekiyor.

Google sözcüsü José Castañeda, yaptığı açıklamada, yakın tarihli bir FEC kararının e-postaları “siyasi amaçlar” için filtrelemediğini “doğruladığını” söyledi. Temsilci ayrıca RNC şikayetinin “haksız” olduğunu ileri sürüyor.

Şirketin kendi itirazlarına ek olarak, çok sayıda savunuculuk grubu ve diğer eleştirmenler, FEC’i siyasi e-postalara daha gevşek yaklaşımı reddetmeye çağırdı. Bu değişikliğin, herhangi bir partiden siyasi adayların, çok az yankı uyandırarak kullanıcılara spam göndermesine izin vereceğinden endişe ediyorlardı. Bu son dosyalamayla birlikte, tartışma tartışmalıdır – politikacılar, kampanya mesajlarının doğrudan gelen kutunuza gitmesini bekliyorlarsa dikkatli bir yaklaşım benimsemek zorunda kalacaklar.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!