LinkedIn, 716 Çalışanını İşten Çıkarıyor ve Çin’deki İş Arama Uygulamasını Kapatıyor

Sıradaki içerik:

LinkedIn, 716 Çalışanını İşten Çıkarıyor ve Çin’deki İş Arama Uygulamasını Kapatıyor

e
sv

Google Fotoğraflar’ın Resimlerinize Müdahalesi

0 okunma — 14 Mayıs 2023 16:00

Google Fotoğraflar, resimlerinizi doğrudan değiştirmek için üretici yapay zekayı kullanacak. Magic Editor yardımcı olabilir, ancak yanıltıcı da olabilir.

Google, üretken yapay zekayı görünüşte tüm ürünlerine dolduruyor ve buna artık telefonunuzdaki fotoğraf uygulaması da dahil. Şirket, Google Fotoğraflar’da yalnızca fotoğrafları düzeltmekle kalmayan, aynı zamanda en başından beri istediğiniz çekimi oluşturmak için onları tamamen değiştiren “deneysel” bir Magic Editor aracının ön izlemesini yaptı. Nesneleri taşıyabilir ve yeniden boyutlandırabilir, nesneleri uzatabilir, istenmeyen bir çanta askısını çıkarabilir ve hatta bulutlu bir gökyüzünü daha güneşli bir versiyonla değiştirebilirsiniz.

Google, Magic Editor’ın bu yılın ilerleyen zamanlarında Pixel telefonlarını “seçmek” için erken dönemde kullanıma sunulacağını söylüyor. Teknoloji devi, çıktının kusurlu olabileceği ve teknolojiyi geliştirmek için geri bildirim kullanacağı konusunda uyarıyor.

Google, AI tabanlı resim düzenlemeye yabancı değil. Magic Eraser zaten istenmeyen nesneleri kaldırmanıza izin verirken, Photo Unblur bulanık resimleri yeniden keskinleştirir. Ancak Magic Editor, işleri bir adım öteye taşıyor. Teknoloji, hiçbir zaman orada olmayan içeriği ekler ve mükemmelden daha az oluşturulmuş anlık görüntüleri etkili bir şekilde yeniden çekmenizi sağlar. Elbette Adobe’nin Photoshop’u gibi düzenleyicilerle çekimleri değiştirebilirsiniz, ancak bu hem daha kolaydır hem de telefonunuzun fotoğraf yönetimi uygulamasına dahil edilmiştir.

Ekleme, başka türlü kullanılamayacak fotoğrafları kurtarmak için yararlı olabilir. Bununla birlikte, üretken yapay zekayı çevreleyen etik sorular listesine de eklenir. Google Fotoğraflar’ın deneyi, olayların hiç var olmayan bir versiyonunu sunmayı nispeten basit hale getirecek. Tamamen sahte olmasalar bile, birinin sosyal medya anlık görüntülerine güvenmek çok daha zor olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!