Kişisel Veriler Koruma Kanununda Veri İşleyen ve Veri Sorumlusu Farkları Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Kişisel Veriler Koruma Kanununda Veri İşleyen ve Veri Sorumlusu Farkları Nelerdir?

e
sv

Google Foto’da yeni Anılar özelliği ile karşımızda

2 okunma — 15 Eylül 2019 17:00

Google Foto’nun yeni Anılar özelliği ile hafızada gezinmeye çıkın

Google, kullanıcıların en iyi anılarını yeniden yaşamalarını sağlayan Fotoğraflar’a yeni özellikler getiriyor. Son zamanlarda ortaya çıkan en önemli yeni özelliklere Anılar adı verilir ve önceki yıllardan gelen fotoğrafları ve videoları galerinin en üstüne koyar.

Google’a göre , bu anılar kişisel medyaya dönüştürülecek ve sosyal medyadan alınan öyküler biçimine benzese de, izlemesi için kullanıcılara özel olarak sunulacak. Memories, makine öğrenmeyi kullanarak galerinizin tepesinde görünecek fotoğrafları ve videoları düzenleyerek çok sayıda yinelenen fotoğraf çekme şansını ortadan kaldırır.

Tüm hatıralarınızı tekrar gözden geçirmek istemiyorsanız, belli insanları veya dönemleri bile gizleyebilirsiniz. Tabii ki, bu seçenek tamamen kapatılabilir. Önümüzdeki aylarda, Google, fotoğrafların doğrudan uygulamadaki arkadaşlarınıza veya ailenize gönderilmesini daha da kolaylaştıracak yeni seçenekler ekleyecektir.

Paylaşmak istediğiniz tüm fotoğraflar devam eden özel bir sohbete eklenecek, bu nedenle paylaşılan fotoğrafları bulmak ve sohbeti devam ettirmek için tek bir yer olacak. Doğal olarak, Google Foto’da paylaşılan fotoğraflar, yedeklediğiniz fotoğraflarla aynı kalitededir.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!