Donanım

Google E-Tablolar Güncellemesi

Google E-Tablolar güncellemesi, formül fobinizi tedavi etmeyi vaat ediyor. Ağır işlerin çoğunu sizin için Google E-Tablolar yapacak. Google, formülleri ve işlevleri daha az gelişmiş kullanıcılar için daha basit hale getirmesi..

Google E-Tablolar Güncellemesi

Google E-Tablolar güncellemesi, formül fobinizi tedavi etmeyi vaat ediyor. Ağır işlerin çoğunu sizin için Google E-Tablolar yapacak.

Google, formülleri ve işlevleri daha az gelişmiş kullanıcılar için daha basit hale getirmesi gereken elektronik tablo yazılımı E-Tablolar için yeni bir özelliğin kapağını kaldırdı.

Yeni bir blog gönderisine göre, E-Tablolar artık söz konusu verilere ve kullanıcının ilk girdisine dayalı olarak akıllı formül önerileri yapacak. Google, “Artık E-Tablolar’da verilerle çalışırken formüller ve işlevler için satır içi, sıralı, bağlama duyarlı öneriler göreceksiniz” dedi.

Yeni özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak Google hesap sahiplerine sunulacak. Ancak indiğinde varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

Formül Fobisi

Elektronik tablo yazılımı, ofis tabanlı birçok mesleğin temel bir yönüdür. Ancak bu yazar dahil, formül kutusunun görünümü, matematiksel olarak daha az eğimli kullanıcılarda bir ürperti uyandırmak için yeterlidir. Ancak Google, yükün mümkün olduğu kadar büyük kısmını omuzlayarak formül fobisini ortadan kaldırmayı (veya en azından hafifletmeyi) ve “verilerle çalışmayı ve verileri analiz etmeyi daha kolay ve daha hızlı” hale getirmeyi umuyor.

Yeni işlevselliğe erişmek için kullanıcıların bir formül eklemeye başlaması yeterlidir. E-Tablolar daha sonra, bir açılır menüde görüntülenecek ve kullanıcı yazmaya devam ettikçe uyarlanacak olan önerileri otomatik olarak oluşturacaktır.

Google Dokümanlar’da bulunan otomatik tamamlama işlevine benzer şekilde, önerilen formüller Sekme tuşuna basılarak bir elektronik tabloya dahil edilebilir. Teorik olarak, daha az gelişmiş kullanıcıların E-Tablolar işlevselliğinin tüm derinliğine erişmesine yardımcı olmanın yanı sıra, yeni özellik, elektronik tablo meraklılarının iş akışlarını optimize etmesine de izin vermelidir.

Akıllı formül önerileri, birçoğu muhasebe işlevleri ve artık daha büyük şirketler tarafından otomatikleştirilen diğer görevler için hala elektronik tablolara güvenen küçük işletmeler için özellikle değerli olabilir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL