Elon Musk’a ait X, TweetDeck’in adını XPro olarak değiştirdi

Sıradaki içerik:

Elon Musk’a ait X, TweetDeck’in adını XPro olarak değiştirdi

e
sv

Google E-Tablolar, Excel’i sonsuza dek bitirme yolunda bir adım daha atıyor

03 Ağustos 2023 17:38

Yeni Google Workspace güncellemesi sayesinde, farklı cihazlarda çalışırken önemli iş e-tablosu dosyalarını güvende tutmak çok daha kolay olacak. 

 

Şirket, artık kullanıcıların hassas Microsoft Excel dosyalarını içe aktarıp istemci tarafı şifreli Google E-Tablolarına dönüştürmesine olanak tanıyacağını ve böylece her iki platformdaki kullanıcıların da dosyaya kolayca göz atabilmesini sağlayacağını açıkladı.

Hareket, aynı zamanda, ekipler ve çalışma alanlarındaki kullanıcıların önemli dosyaları paylaşırken daha rahat hissetmeleri ve bu önemli belgeler için ekstra bir güvenlik katmanı eklemesi anlamına gelmektedir.

 

Google E-Tablolar Excel güvenliği

Haberleri duyuran bir Google Workspace güncelleme blog gönderisinde şirket, dönüştürmenin yeni Google E-Tablolar dosyasına istemci tarafı şifreleme sağlayacağını belirtti.

“Şifreli E-Tablolar dosyasını değiştirseniz bile şifreli Excel dosyanız değişmeyecek” diye ekledi.

Ek Excel ve tablolu dosya türleri desteklenmediğinden ve kullanıcı bunları karşıya yüklemeye çalışırsa yoksayılacağından, kullanıcılar yalnızca şifrelenmiş .xslx Excel dosya türlerini içe aktarabilecektir. Beş milyona kadar hücre desteğiyle 20 MB’a kadar olan dosyalara izin verilir.

Araç şimdilik açık beta sürümündedir ve Google Workspace Enterprise Plus, Education Standard ve Education Plus müşterileri tarafından kullanılabilir.

Google E-Tablolar, büyük rakibi Microsoft Excel’e karşı verdiği mücadelede, son aylarda kullanıcıların verilerinden daha fazla yararlanmalarına yardımcı olmak için bir dizi yeni güncelleme gördü.

Buna, kullanıcıların diğer Google Workspace dosyalarındaki bilgilere veya verilere hızlı bir şekilde erişmesine olanak tanıyan ve Slaytlar, Dokümanlar ve Gmail gibi dosyaları birbirine daha da yakınlaştıran “akıllı çip” adı verilen teknoloji de dahildir.

Google E-Tablolar kullanıcıları şu anda akıllı çiplerden hızlı bir şekilde bilgi çıkararak çalışmalarına ekstra ayrıntı veya analiz verebilir, insanlardan, dosyalardan ve olay çiplerinden bilgi alabilir ve ayrıca belirli akıllı çiplerle ilişkili meta verileri de kendi içine çekebilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!