Stellantis, Ram 1500 EV Konsept Kamyonetini Resmen Ortaya Koyuyor

Sıradaki içerik:

Stellantis, Ram 1500 EV Konsept Kamyonetini Resmen Ortaya Koyuyor

e
sv

Google, CES 2023’te Bir Otomotiv Şirketi Olarak Boy Gösterdi

10 Ocak 2023 13:00

En yeni nesil Android Auto’nun bir BMW i7‘de sergilendiğini gördük.

Son yıllarda Google, CES’i “Birlikte Daha İyi” vizyonunu sergilemek için bir platform olarak kullandı – tüm cihazların birbiriyle uyumlu olması gerektiği fikri. Tipik olarak, bu, Hızlı Eşleştirme ve Cast uyumluluğunun daha fazla üçüncü taraf ürününe genişletilmesi gibi özellikler hakkında duyurular yaptığı anlamına gelir. CES 2023’te şirket, Connect akış aracını Android kullanıcı arayüzüne entegre etmek için Spotify ile birlikte çalıştığını paylaştı. Ayrıca, alışkanlıklarınıza ve nerede olduğunuza bağlı olarak müziğinizi taşımak için farklı cihazlar öneren bir ses aktarma özelliğinin önizlemesini de sundu.

Ancak CES büyük bir otomobil fuarı ve Google’ın otomobiller için de ürünleri var. Bugün ayrıca, daha yüksek çözünürlüklü haritalarının Polestar 3’te görücüye çıkacağını ve I/O 2022’deki duyurusundan bu yana ilk kez halka en son Android Auto arayüzünü gösterdiğini söyledi.

Las Vegas Kongre Merkezi’nin karavan yerindeki Google standında iki araç vardı: yeni Android Auto deneyimine sahip bir BMW i7 ve yerleşik Google’a sahip bir Volvo EX90.

I/O’da öğrendiğimiz gibi, güncellenen arayüz daha büyük ekran boyutlarına uyum sağlayacak ve bölünmüş ekran düzenine sahip olacak. Google, durum çubuğunu kaldırdı, gösterge simgelerini sol üstteki küçük bir kareye yerleştirdi ve bunun altına bir dizi kısayol tuşu ekledi.

Bu sol pencere aynı zamanda sürüşünüz sırasında ilgilenecek vaktiniz olmayan uyarılar için bir kap görevi de görür. Örneğin, bir bildirim gelirse, onu sağa kaydırarak yuvaya gönderebilirsiniz ve siz onunla ilgilenmeye hazır olana kadar orada bekler.

Bu hafta CES 2023’ten çıkacak tonlarca haber için bizi takip etmeye devam edin.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!