Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

Sıradaki içerik:

Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

e
sv

Google Arama, yeni güncelleme sayesinde matematik ödevlerinizde size yardımcı olabilir

31 Ekim 2023 23:49

Google, öğrencilerin zor matematik problemlerini görselleştirmelerine ve çözmelerine yardımcı olmak için arama motorunu ve Lens aracını yeni özelliklerle güncelliyor.

Temel aritmetikten de bahsetmiyoruz. Geliştirilmiş Google Arama artık kalkülüs ve trigonometri gibi daha karmaşık matematik formlarının üstesinden gelebiliyor. Tek yapmanız gereken üstteki metin çubuğuna denklemi veya integrali yazmak ya da Lens ile ödevinizin fotoğrafını çekmek. Ardından, altta cevapla birlikte nasıl çözüleceğini açıklayan bir dizi adım adım talimat göreceksiniz. Geometri de destekleniyor ve şirket, diyagramları olabileceği için insanların bunları çözmek için Google Lens’i kullanmasını öneriyor. Arama çubuğuna şekil çizemeyeceksiniz, bu nedenle denklemin fotoğrafını yüklemek en iyi seçeneğiniz.


Ayrıca, fizik soruları için kelime problemleri yazabilirsiniz. Google Arama “bilinen ve bilinmeyen değerleri” vurgulayacak ve ardından size söz konusu denklem için kullanmanız gereken doğru formülü gösterecektir. Örnek olarak, bir tepeden aşağı inen bir bisikletçinin ortalama ivmesini bulmanız gerekiyorsa, size gereken özel kinetik formülü söyleyecektir.
Matematik güncellemesi şu anda masaüstü ve mobil uygulamada yayında. Google, yeni deneyimlerini masaüstünde denemek için arama çubuğuna “matematik çözücü” ifadesini yazabileceğinizi belirtiyor. Ancak bunu yaptığımızda karşımıza hiçbir şey çıkmadı. Bunun gelecekteki genişlemeye atıfta bulunuyor olması mümkün, ancak emin değiliz. Her iki durumda da, matematik problemini doğrudan arama çubuğuna yazmaktan çekinmeyin. Başka bir şey getirmenize gerek yok.

Bilimde ilerleme
Matematik yardımının yanı sıra Google, fizik, biyoloji ve kimya gibi belirli bilim alanları için etkileşimli 3D modeller sunuyor. Diyagramlar, bir nesneyi yakınlaştırmanıza izin vermenin yanı sıra baktığınız şeyin tanımlarını da sunacak.

Bu yazının yazıldığı sırada, yama yaygın olarak kullanılabilir görünmüyor. Bir hücrenin tek tek parçaları ve periyodik elementler gibi temel kavramlar için etkileşimli 3B modeller gördük, ancak belirli hücre veya molekül türleri için hiçbir şey yoktu. Örneğin bir oksijen atomu için bir modele bakabilirsiniz, ancak bir karbondioksit molekülü için bakamazsınız. Dahası, hiçbir şeyin bir tanımı yoktu. Sadece model vardı.

Google’a ulaşarak bu yamanın dünya çapında mı yoksa yalnızca ABD gibi birkaç ülkede mi kullanıma sunulacağını sorduk. Cevap alırsak bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Kuşkusuz bu, öğrencilerin derslerinde ilerlemelerine yardımcı olacaktır. Ancak donanımı da unutmamak gerek.

 

 

Daha fazla haber için;

Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!