Todd Howard Starfield İçin Bilgisayarınızı Yükseltmenizi İstiyor

Sıradaki içerik:

Todd Howard Starfield İçin Bilgisayarınızı Yükseltmenizi İstiyor

e
sv

Google, Android TV’deki Google Play Uygulamasını Kaldırıyor Ama Endişelenmeyin, Kitaplığınız Güvende

07 Eylül 2023 22:23

Google Play tarihe karışıyor – ya da en azından Google Play Movies & TV uygulaması. Google, Android TV kullanıcılarına e-posta göndererek bu hizmeti 5 Ekim 2023 tarihinden itibaren kapatacağını bildirdi. Ama endişelenmeyin. Google’ın en iyi filmleri ve TV şovlarını satın alabileceğiniz çok sayıda başka yeri var ve Mağaza sekmesi Android TV’den kaybolmuyor.

Hizmetin hala devam ediyor olmasına şaşırdıysanız, yalnız değilsiniz. Google TV uygulaması lehine 2022’de Android telefonlardan kaldırılmış ve 2021’de birçok akıllı TV’den kaldırılmıştı. Android TV’de de Dükkan sekmesi artık sizi oraya götürmüyor.

Google Play Movies & TV’nin kapatılması, Google’ın TV ve film satış seçeneklerini biraz daha az kafa karıştırıcı hale getiriyor. Ama sadece birazcık.

Google şimdi hangi TV ve film satın alma seçeneklerini sunuyor?
Google Play Filmler ve TV’nin ortadan kalkması ya da en azından kalkacak olmasıyla birlikte TV’niz için geriye üç Google içerik mağazası kalıyor: YouTube, Android TV ve Google TV. Bu uygulamalar satın almış olabileceğiniz tüm içeriklere erişmenizi sağlayacak. Google Play Music & TV 117 ülkede şov satarken, YouTube yalnızca 45 ülkede satış yapıyor. YouTube’un şu anda desteklemediği veya lisansına sahip olmadığı bölgelerde yapılan satın alımlara ne olacağı belli değil.
Uygulamaların tümü Ekim ayında kaldırılacak, ancak şimdilik Google Play Filmler ve TV markası Play Store’un web tabanlı sürümünde bir sekme olarak çevrimiçi devam ediyor gibi görünüyor. Google’ın daha iyi bilinen markaları lehine bu markanın da kapatılacağı neredeyse kesin.

Tüm bunların nedeni büyük olasılıkla Google’ın her şey için tek bir mağazadan (Android Market, daha sonra Google Play oldu) hemen hemen aynı içerik için birden fazla mağazaya geçmesi ve bunun gerçekten kafa karıştırıcı olması. Google Play Music’i Google Play Movies & TV’den ayırmak mantıklı olsa da, Google Play Movies & TV, Android TV ve YouTube’un temelde aynı müşterilere aynı şeyleri satan aynı mağazanın farklı cepheleri olması çok daha az mantıklı.

Düzene sokmak Google’ın ürünlerinin akıllı TV üreticilerine satışını da kolaylaştırıyor. Son yıllarda Google’ın oldukça kaotik markalaşması, iTunes’u Apple Music, Apple TV, Apple Books ve benzerleri lehine parçalayarak işleri oldukça basit tutan Apple’ınkiyle tam bir tezat oluşturdu. Google yakın gelecekte film ve TV tekliflerini daha da düzene sokarsa çok şaşırmayın.

 

Daha fazla haber için;

visionOS App Store’a geliyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!