Kullanıcılar, Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesine akın ediyor

Sıradaki içerik:

Kullanıcılar, Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesine akın ediyor

e
sv

Gmail için karanlık mod geliyor

30 Ağustos 2019 22:00

Google, Android 10‘un (eski adı ile Android Q) piyasaya sürülmesine hazırlanırken, karanlık mod tedavisini alan bir sonraki uygulama GMail olacak gibi görünüyor.

Android 10, kullanıcıların tek bir dokunuşla tüm uygulamalar için renk şemalarını değiştirmelerini sağlayacak sistem çapında bir karanlık modu içerecek. Google, Chrome, Google Fit ve Google Pay gibi uygulamalar için zaten karanlık arayüzler hazırladı, ancak şimdiye kadar Gmail büyük bir eksik oldu.

Ancak, uygulamanın en son güncellemesi (sürüm 18.08.2019), çok geçmeden bir kasvetli temanın geldiğini ortaya koyuyor. Telefonunuz Android Pie kullanıyorsa ve gece modunu etkinleştirdiyseniz, Gmail’i başlattığınızda görüntülenen açılış ekranının artık beyaz yerine siyah olduğunu fark edeceksiniz.

Gmail widget’ini telefonunuzun ana ekranına eklerseniz, sisteminizin geri kalanıyla eşleşmesi için koyu renkli de olur. Ana uygulama parlak ve beyaz kalır, ancak bu çok yakında değişebilir.

gmail dark mode ile ilgili görsel sonucu

Yeni Gmail güncellemesi yayına giriyor, ancak XDA Developers’ın bildirdiği gibi, bekleyemezseniz APK’yı indirebilirsiniz.

Hızlı geçiş

En yeni Gmail güncellemesi, daha karanlık bir geleceğe göz atmakla kalmaz, aynı zamanda yönetmeniz gereken birden fazla hesabınız varsa hoş bir sürpriz olacak kullanışlı bir özellik içerir.

Hesap simgesine sağ üstte tıklamak ve değiştirmek istediğinizi seçmek yerine, simgesine basıp parmağınızı basıp aşağı veya yukarı kaydırabilirsiniz. Aynı özellik daha önce Google Maps’te ve Google Drive’da ortaya çıkmıştı ve küçük bir değişiklik olmasına rağmen, e-postaların yönetilmesini kolaylaştıran herhangi bir değişiklik memnuniyetle karşılanıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!