Bu pahalı Garmin Marq Carbon saatlerden birini ikinci el bir araba fiyatına satın alabilirsiniz

Sıradaki içerik:

Bu pahalı Garmin Marq Carbon saatlerden birini ikinci el bir araba fiyatına satın alabilirsiniz

e
sv

Gecikmelerin ardından X, hızı ve dağıtımı iyileştirmek için Topluluk Notları bilgi kontrollerini güncelliyor

12 Ekim 2023 23:32

X’in kitle kaynaklı doğruluk kontrol sistemi, platformdaki yanlış bilgileri düzeltmek için birkaç günlük gecikmelerle karşılaştıktan sonra, daha önce Twitter olarak bilinen şirket, hızı hızlandırmaya odaklanan bir dizi iyileştirmenin yanı sıra, kullanıcıları beğendikleri, yanıtladıkları veya yeniden yayınladıkları gönderilere notlar eklendiğinde uyarmak için tasarlanmış diğer değişiklikleri ve daha fazlasını duyurdu.
Değişiklikler, X CEO’su Linda Yaccarino’nun Pazartesi günü yaptığı ve Topluluk Notlarının artık “X’te daha hızlı görüneceği” sözünü verdiği paylaşımın ardından geldi. Yönetici ayrıca kısa bir süre önce X’in Güvenlik hesabından, hafta sonu Hamas tarafından İsrail’e yapılan terörist saldırıya atıfta bulunan ve savaşla ilgili ne kadar çok içeriğin platformda dolaştığını gösteren son birkaç gün içinde dünya çapında 50 milyondan fazla gönderi olduğunu bildiren bir açıklamayı yeniden yayınlamıştı.
Çarşamba akşamı X, Topluluk Notları ile kaydettiği ilerleme hakkında bir güncelleme daha sundu; bu güncelleme not önizlemelerinin artık hem Android hem de web’de desteklendiğini ve desteğin “yakında” iOS’a geleceğini içeriyordu. Kullanıcıların notların önizlemelerini görmelerine izin vererek, topluluk üyeleri tarafından yazılan bu bilgi kontrolleri daha hızlı bir şekilde puan toplayabilir ve bu da değerli ve doğru notların daha hızlı bir şekilde yayınlanmasına neden olur.

Buna ek olarak X, daha sonra Topluluk Notu doğruluk kontrolü alan bir gönderiyi beğenen, yanıtlayan veya yeniden paylaşan kişilere bildirim gönderecek bir özelliği “önemli ölçüde ölçeklendirdiğini” söyledi. Daha fazla bildirimin gönderilmesiyle, yanıltıcı bilgi veya dezenformasyonu yeniden dağıtanların gönderilerini kaldırmaya veya en azından gönderiyi daha fazla bağlamla güncellemek için düzenlemeye teşvik edilebileceği umuluyor.

Bir başka iyileştirme de medya eşleştirmesi ile ilgili; yani resim ve videolara yazılan notlar artık aynı medyayı içeren daha fazla gönderide görüntülenecek. Bu sistem, bu hafta yazılan notların 3.000’den fazla gönderide daha gösterilmesini ve medya yeni gönderilerde yeniden kullanıldıkça bu sayının artmasını sağladı. Şirket, sistemin zaman içinde geliştirileceğini de söyledi.

X, medya eşleştirme, bildirimler ve önizlemelerle ilgili son güncellemelerin, binlerce gönderide “yüzlerce” yeni notun yayına girmesinin ardından, son 24 saat içinde başlatıldığını söyledi. Daha önceki bir gönderide bu sayı terör saldırılarıyla ilgili olarak yazılan 500’den fazla tekil notla sınırlandırılmıştı; CEO Linda Yaccarino, Avrupa Komisyonu Üyesi Thierry Breton’un X’in platformunda dezenformasyon ve yasadışı içerik paylaşımını ele alma konusundaki başarısızlıklarına ilişkin uyarısına yanıt verdiğinde bu sayı 700’e yükselmişti.

Ancak terör saldırılarıyla ilgili paylaşımların sayısı milyonları bulmuşken, teknolojinin gelişim hızına rağmen X’in kitle kaynaklı doğruluk kontrol sisteminin buna ayak uydurup uyduramayacağı belli değil. NBC News’in bildirdiğine göre, pek çok doğruluk kontrolü yayına girmeden önce birkaç gün ertelendi ve yüz binlerce görüntülenen daha pek çok yanlış gönderiye hiçbir not bile eklenmedi.

Bu durum, X’in geçen hafta ilan ettiği ve notların eskisinden 1,5 saat ila 3,5 saat daha hızlı görünmesini sağlayacak olan “büyük hız iyileştirmesine” rağmen gerçekleşti.

Son olaylar ışığında X başka değişiklikler de yaptı. Şirket, bir gönderinin haber değeri taşıması için en az 100.000 takipçiye sahip olma şartını kaldırarak gönderilerin haber değerini yeniden tanımlamak için kamu yararı politikasını güncelledi. X, platformunda terörist içeriklerin dağıtılmasını engellemek için @GIFCT_official ile koordinasyon halinde olduğunu ve bu kapsamda grafik medya, şiddet içeren söylem ve nefret dolu davranışların paylaşıldığı on binlerce gönderi hakkında işlem yapıldığını söyledi.

Yaccarino ayrıca WSJ Tech Live konferansından da ayrıldı ve “küresel krizin ortaya çıkmasıyla birlikte Linda ve ekibinin tamamen X platformunun güvenliğine odaklanması gerektiğini” söyledi. (Gerçi Code konferansındaki son felaketi göz önüne alındığında tek nedenin bu olup olmadığı konusunda şüpheler var).

X’in sahibi Elon Musk uzun zamandır Topluluk Notlarını, Twitter’ın geçmişte oldukça eleştirdiği eski moderasyon çabalarına daha iyi bir alternatif olarak savunuyor. Geçen yıl, notlar sisteminin platformda “doğruluğu artırmak için oyun değiştirici” olduğunu paylaşmıştı.

Ancak Musk’ın liderliği altında, güven ve güvenlik ile moderasyon ekiplerini etkileyen işten çıkarmalar da dahil olmak üzere çalışan sayısı azaltıldığından, Topluluk Notları Musk öncesi yıllara göre daha büyük bir rol oynuyor.

 

Daha fazla bülten için; 

Polar’ın yeni akıllı saati vücudunuza uygun mükemmel egzersiz planını oluşturmanıza yardımcı olacak

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!