WhatsApp’ın Mac Uygulaması Beta Sürümü Artık Herkes Tarafından Kullanılabilir

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ın Mac Uygulaması Beta Sürümü Artık Herkes Tarafından Kullanılabilir

e
sv

Garmin Bir EKG Uygulaması Başlattı

25 Ocak 2023 09:30

Diğer saatlerde kalp ritminizi kontrol etmek istiyorsanız beklemeniz gerekecek.

Giyilebilir cihazlarının sağlık odaklı olmasına rağmen Garmin henüz özel bir elektrokardiyogram (EKG) uygulamasına sahip değil, ancak bugün bu boşluğu dolduruyor. Şirket, diğer cihazlardaki eşdeğerleri gibi, kalp ritminizi inceleyebilen ve atriyal fibrilasyon (aka AFib) arayabilen, basit başlıklı bir EKG Uygulaması tanıttı. Sorun belirtileri varsa, sonuçlarınızı Garmin Connect ile senkronize edebilir ve sağlık uzmanlarıyla paylaşabileceğiniz bir rapor oluşturabilirsiniz.

Bu yazılımı hemen kullanmak için cihaz seçiminiz konusunda titiz olmanız gerekecek. Garmin şu anda uygulamayı yalnızca ABD’deki Venu 2 Plus sahiplerine sunuyor. Hem üretici yazılımlarını hem de Connect uygulamasını güncellemesi gerekecek. Şirket, zaman içinde daha fazla cihaz ve ülke için destek eklemeyi planlıyor, ancak bunun için daha fazla hükümet onayı gerekecek. Koşu saatinizin bir süre EKG uygulaması almasını beklemeyin.

Bu, Garmin’in ABD Gıda ve İlaç İdaresi ile onayladığı ilk uygulama. Benzer uygulamalarda olduğu gibi, kalp sağlığınız hakkında kesin bir karar anlamına gelmez ve kalp durmasını tespit etmez. Saatiniz yalnızca tek derivasyonlu EKG ile karşılaştırılabilir işlevsellik sunar — doktorunuz, durumunuzun daha doğru bir resmini sunacak çok leadli bir sistem kullanabilir. Garmin Başkan Yardımcısı Dan Bartel, bu uygulamanın AFib’i bir klinikte “tespit etmenin zor” olduğu erken aşamalarda tespit etmeye yardımcı olduğunu belirtiyor.

EKG olmazsa olmaz bir özellikse birçok alternatif var. Apple, Google (Fitbit dahil), Samsung, Withings ve diğerleri bir süredir teknolojiye sahipler. Yine de daha fazla seçeneğe sahip olmaktan şikayet etmek zordur ve Garmin’in genel kondisyon ve sağlık izleme özelliklerini tercih ediyorsanız bu çekici olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!