TikTok’un CEO’su Mart Ayında Bir Kongre Komitesi Önünde İfade Verecek

Sıradaki içerik:

TikTok’un CEO’su Mart Ayında Bir Kongre Komitesi Önünde İfade Verecek

e
sv

Frontier, ABD Genelinde 5Gbps Fiber İnterneti Kullanıma Sunuyor

31 Ocak 2023 12:11

Artık çoklu konser hizmeti için daha fazla seçeneğiniz var.

Artık hızlı fiber internet hizmeti için anlamlı bir seçim yapma olasılığınız daha yüksek. Frontier, ABD’deki tüm fiber pazarlarında simetrik bir 5Gbps planı (yani yüklemeler ve indirmeler için 5Gbps) başlattı. Şirket, başarıyı yöneten ilk “büyük” sağlayıcı olduğunu iddia ediyor. Ayda 155 ABD Doları (kurulum ve yönlendirici dahil) veya 2 Gb/sn katmanından 55 ABD Doları daha fazla ödemeniz gerekir. Ancak, düzenli olarak büyük dosyalar indirirseniz veya verilerinizi evinizdeki diğer ağır hizmet kullanıcıları ile paylaşırsanız, harcamaya değer olabilir.

10Gbps Ethernet’e güvenmeden ekstra hızdan yararlanmak için bir WiFi 6e yönlendiriciye ve Pixel 7 veya 2023 MacBook Pro gibi destekleyici cihazlara ihtiyacınız olacak. Frontier, 100 dakikalık 8K bir filmi indirmenin iki dakikadan az sürdüğünü tahmin ediyor.

Frontier’in en iyi teklifi sunup sunmadığı, bölgenizdeki rakiplere bağlıdır. AT&T’nin 5Gbps planı bir yıldır mevcut, ancak 180 dolara mal olacak. Google Fiber, 8Gbps’yi 150 ABD doları karşılığında sunmanın eşiğinde, ancak yalnızca bir avuç şehri kapsıyor. Frontier yine de kablo şirketlerini yenebilir. Comcast’in bazı bölgelerde zaten 6Gbps hizmeti var, ancak aylık 300 ABD doları tutarındaki fiyatlandırma ve simetrik olmayan yüklemeler, onu daha az pratik hale getiriyor.

2Gbps zaten pahalı görünüyorsa, 5Gbps hizmeti için daha yüksek fiyat heyecan verici olmayabilir. Buna rağmen, sunum, çoklu gig internet sağlayıcıları arasındaki rekabetin kızıştığını gösteriyor. Bu, müşteriler için iyi bir haber — işletmeniz için telekomünikasyon jokeyi olarak daha agresif performans veya fiyatlandırma görebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!