‘Hi-Fi Rush’ Bugün Oynayabileceğiniz Bir Aksiyon Ritim Oyunudur

Sıradaki içerik:

‘Hi-Fi Rush’ Bugün Oynayabileceğiniz Bir Aksiyon Ritim Oyunudur

e
sv

‘Forza Motorsport’ Bu Yılın Sonlarında Xbox Series X/S, PC Ve Game Pass’e Geliyor

26 Ocak 2023 17:00

Microsoft daha önce Turn 10 Studios’un bir bahar sürümünü hedeflediğini duyurmuştu.

Geliştirici, Microsoft ve Bethesda’nın Developer Direct vitrini sırasında duyurduğu Turn 10 Studios’un uzun süredir devam eden simülasyon yarış serisindeki sekizinci ana hat girişi olan Forza Motorsport, bu yılın sonlarında gelecek. Microsoft’un geçen Haziran ayında oyunu bu yılın baharında piyasaya süreceğini açıkladığı gibi, çıkış tarihi biraz gecikmeli. Ayrıca, oyunu bir Xbox One konsolunda oynamayı umuyorsanız, bunun için şirketin Xbox Game Pass hizmetine başvurmanız gerekir; Microsoft, Forza Motorsport’u Microsoft Store ve Steam aracılığıyla Xbox Series X/S, Xbox Game Pass ve PC’de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Çarşamba günü Turn 10, Forza Motorsport’un serinin şimdiye kadarki en sürükleyici yarış deneyimini sunmak için en son Xbox ve PC donanımından tam olarak yararlanacağına söz verdi. Oyun, seride yeni olan 100 araç da dahil olmak üzere oyuncuların toplayabileceği 500’den fazla araba içerecek. Bu arabaların en iyi şekilde görünmesini sağlamak için Turn 10, oyunda yer alan arabaların boya işlerini taramak için bir spektrofotometre kullandı. Stüdyo, gösteriden sonra yayınlanan bir blog yazısında, “Bu yeni kaynak bulma tekniğiyle, boya modellerimiz renkler, metal pul ve parlaklık seviyeleri arasında daha gerçekçi bir ışık tepkisine sahip oluyor.” Artık her araba, 10. Virajın her araç için “gerçek ve benzersiz” olduğunu söylediği bağlama duyarlı hasar ve kir birikimine sahip olacak.

Gösteri sırasında stüdyo, oyunda yer alan beş yeni yarış pistinden biri olan Güney Afrika’daki Kyalami Grand Prix Circuit’i gösterdi. Team 10, fotogrametri ve lazer taramalı görüntülerin yardımıyla, Forza Motorsport’taki ortamların serideki geçmiş girişlere göre 10 kat daha gerçekçi ayrıntılara sahip olduğunu söylüyor. Dinamik günün saati ve hava durumu simülasyonunun eklenmesiyle, Turn 10, hayranların bir pistin etrafındaki iki turun aynı görünmesini veya çalmasını bekleyemeyeceğini söylüyor.

Microsoft’un bu yılın sonlarında Forza Motorsport hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmasını bekleyin.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!