Amazon’un Tomb Raider TV Dizisi Yaptığı Bildiriliyor

Sıradaki içerik:

Amazon’un Tomb Raider TV Dizisi Yaptığı Bildiriliyor

e
sv

Ford, Arka Görüş Kamerası Sorunu Nedeniyle 462.000 SUV’u Geri Çağırıyor

29 Ocak 2023 09:00

Hata, araç içi konsolda mavi bir görüntünün görüntülenmesine neden olur.

Ford, arka görüş kameralarının hatalı video çıkışından zarar görme olasılığı nedeniyle dünya çapında 462.000 aracı geri çağırdı. Associated Press ve Reuters’e göre, geri çağırma bazı 2020 – 2023 model Ford Explorers ve Lincoln Aviators ile bir grup 2020 – 2022 model Lincoln Corsairs’i kapsıyor. Etkilenen araçlar, araç içi eğlence dokunmatik ekran konsolunda canlı görüntü görüntüleri gösteren 360 derecelik kameralarla birlikte gelir. Etkilenen arabaların çoğu – 382.000’den fazla – ABD’de bulunuyor.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden (NHTSA) alınan bir belgeye (PDF) göre, ajans, canlı görüş kamerasının dışarıda olup bitenler yerine mavi bir görüntü gösterdiğine dair iddialar hakkında 2021’in sonlarında Ford ile iletişime geçti. Bu, 2021’de aynı sorun nedeniyle daha önceki bir geri çağırmanın ardından geldi. Ford, bu raporları analiz etmek için tedarikçilerle birlikte çalıştı, ancak otomobil üreticisinin sorunu laboratuvarda ve araçta tekrarlaması Aralık 2022’ye kadar mümkün olmadı, bu nedenle Ford’un yalnızca şimdi bir geri çağırma yayınlamasının nedeni büyük olasılıkla budur.

Görünüşe göre, 30 Kasım 2022 itibariyle bu sorunla ilgili 2.115 garanti raporu gönderilmiş. Ayrıca otomobil üreticisi, araçların arka kamera mavi ekran sorunu nedeniyle meydana geldiği iddia edilen 17 küçük kazadan haberdar, ancak hiçbirini duymadı. yaralanmalar. Reuters, 2021’de geri çağrılan araçların bile bu geri çağırmanın bir parçası olduğunu, bu nedenle bayilerin görüntü işleme modülü yazılımlarını da güncelleyebileceğini söyledi.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!