Öğrenciler için en iyi MacBook’lar 2023

Sıradaki içerik:

Öğrenciler için en iyi MacBook’lar 2023

e
sv

Fitty ile Üyeliksiz Spor Salonu Deneyimi: Spor Yaptığın Kadar Öde

0 okunma — 25 Temmuz 2023 13:51

Günlük hayatın koşturmacası içinde düzenli spor yapmaya zaman ayıramayan ve salonlara aylık- yıllık ücret ödemek istemeyen spor severler için çözüm bulundu. 

Mobil uygulama Fitty, kullanıcılarına sabit bir spor salonuna bağlı kalmadan anlaşmalı olduğu yüzlerce spor salonunda üyeliksiz spor yapabilme olanağı sunuyor. Anlaşmalı tüm spor salonlarında dakikalık ücretlendirme sistemi ile hizmet veren Fitty, kullanıcılarının spor yaptığı süre kadar ödeme yapmasına imkan sağlıyor.

Spor yapma alışkanlığı edinmek isteyen ve bu alışkanlığı sık aralıklarla devam ettirmek isteyenlerin önündeki engellerin başında tek bir salona bağımlı olma zorunluluğu geliyor. Yüzlerce spor salonu ile anlaşmalı olan mobil uygulama Fitty bu konuda sporseverlere çözüm sunuyor. Fitty kullanıcıları istediği zaman, kendilerine uygun olan anlaşmalı salonlarda, aylık ya da yıllık üyelik zorunluluğu olmadan spor yapma imkanı buluyor.

Fitty; anlaşmalı tüm spor salonlarında, dakikalık ücretlendirme ile çalışıyor. Fitty kullanıcıları kendilerine en yakın spor salonlarını anlık  olarak görebiliyor ve salon detaylarını inceleyip seçimlerini yapabiliyor.  Kullanıcılara spor salonlarının çalışma saatleri kapsamında diledikleri zaman üyeliksiz spor yapma imkanı sunuluyor.

 

“Spora Özgürlük ve Dijitalleşme Getiriyoruz”

Yerli girişim Fitty’nin spor deneyimini özgürleştirdiğini belirten Fitty CEO’su  Cebrail Ergül, “Yıllık spor üyeliği yaptıranların yaklaşık yüzde 80’i üyeliğini kullanmıyor. Bu da sonraki yıllarda üyeliklerini yenilememelerine yol açıyor. Hem kullanıcı spor alışkanlığını kaybediyor, hem de spor salonları orta vadede müşteri kaybına uğruyor. Biz Fitty ile dakikalık ücretlendirme yaparak sporseverlere ve spor salonlarına sürdürülebilir bir çözüm bulmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

500’den fazla salonla işbirliği

Türkiye’de spor salonlarında antrenman yapan tüm spor severlere ulaşmayı hedeflediklerini belirten Ergül “Şu anda 20 bin kayıtlı kullanıcımız bulunmakta ve 500’den fazla spor salonu ile işbirliği içindeyiz. İlk aşamada hedefimiz Türkiye’de spor salonu ağımızı genişletmek ve kullanıcı sayımızı arttırmak. Yıl sonuna kadar da 200 bin kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda yurt dışında operasyonlarımızı genişletmek istiyoruz. Bu yıl 3 ülkede, 2024 sonu itibarıyla toplam 10 ülkede olma hedefimiz var. İlk etapta İngiltere ile başlayan yurt dışı planımız sonrasında diğer Avrupa ülkeleri ve Körfez ülkeleri ile devam edecek.”

 

Spor Girişimciliğine Yeni Soluk

Dünyada girişimciliğin her geçen gün değer kazandığına dikkat çeken Ergül “ Gençlerin taleplerine karşılık veren girişimlerin yeni dünyayı şekillendirmede önemli rol oynadığına inanıyoruz. Bizim de kullanıcılarımızın yüzde 65 ‘i 25 yaş altında. Özellikle gençlerin özgürlük taleplerini ve deneyimleme isteklerini karşıladığımızı gösteriyor. Teknoloji tabanlı olması, kullanıcıların tek bir salona bağlı kalmadan diledikleri lokasyonda spor yapmalarına  ve spor yaptıkları kadar ücret ödemelerine imkan sağlaması Fitty’nin sunduğu avantajların başında geliyor“ dedi. Dünyada spor sektörünün geleceğinin insansız spor salonları ve küçük stüdyolarda olduğunu belirten Cebrail Ergül, “ Fitty ile bu geleceğe şimdiden katkı yapmaya başladık. Yeni yatırımcılarımızın da desteğiyle büyüyerek dünyada sektöre yön veren bir marka olmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Nasıl Kullanılıyor ?

Fitty uygulamasını indiren kullanıcılar gitmek istedikleri spor salonunu seçtikten sonra, salon girişinde bulunan Fitty panosundaki QR kodu okutarak antrenmana başlayabiliyor. Kullanıcılar çıkışta pano üzerindeki QR kodu tekrar okutarak antrenmanı bitiriyor. Kullanıcıların kaç dakika spor yaptığının belirlenmesi sonrası bir ödeme ekranı açılıyor ve  kredi ya da banka kartı ile güvenli ve hızlı ödeme gerçekleştirmeleri sağlanıyor. Fitty kullanıcıları her antrenmanda puan kazanıyor ve ilerleyen tarihlerde biriken puanlarını paraya çevirip bir sonraki antrenmanda kullanabiliyor.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!