Genel Güncel İnternet

Facebook, Instagram entegrasyonunu genişletiyor!

Facebook artık, Instagram Hikayelerini Facebook’ta otomatik olarak paylaşmanızı sağlayacak. Paylaşılan hikayeler yalnızca Instagram takipçilerinizin Facebook hesaplarında görünecek. Facebook, uzun zamandır üç büyük sosyal ağın (Facebook, Instagram ve WhatsApp) kontrolünü, üçü arasında..

Facebook, Instagram entegrasyonunu genişletiyor!

Facebook artık, Instagram Hikayelerini Facebook’ta otomatik olarak paylaşmanızı sağlayacak. Paylaşılan hikayeler yalnızca Instagram takipçilerinizin Facebook hesaplarında görünecek.

Facebook, uzun zamandır üç büyük sosyal ağın (Facebook, Instagram ve WhatsApp) kontrolünü, üçü arasında daha fazla sinerji yaratarak ilerletmeyi öngörüyordu . Kısa süre önce bu çabanın bir parçası olarak Instagram ve Facebook mesajlaşmasını entegre etme çalışmalarına başladı. Şimdi, iki sosyal medya platformu arasındaki Hikayeler için çapraz yayınlama deneyimini de iyileştiriyor.

Bir Facebook İletişim Yöneticisi tarafından @MattNavarra’ya onaylandığı üzere , teknoloji devi artık bazı kullanıcıların tüm Instagram hikayelerini otomatik olarak Facebook hesaplarına aktarmalarına izin veriyor. Instagram Hikayelerini Facebook’ta paylaşma seçeneği zaten mevcut olsa da, şu anda her seferinde manuel giriş gerektirir.

Elbette Facebook’un kendi Hikayelerinin yer aldığı yerleşik uygulaması da var. Fakat sınırlı teste kaydolanlar, Facebook Hikayeleri ile doğrudan Instagram’dan içe aktarılanları profil resminin etrafındaki renk aracılığıyla ayırt edebilecekler. Mavi, bir Facebook hikayesi, Instagram logosundaki turuncu ve pembe ise bir Instagram hikayesini ifade ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL