Elon Musk, X’in yakında iki yeni premium seviye başlatacağını doğruladı

Sıradaki içerik:

Elon Musk, X’in yakında iki yeni premium seviye başlatacağını doğruladı

e
sv

En yeni DALL-E modeli iş kullanıcıları için piyasaya çıktı

23 Ekim 2023 00:06

Geliştirici OpenAI, işletmelerin artık ChatGPT hesaplarının bir parçası olarak popüler yapay zeka sanat üreticisi DALL-E’nin son modeline yaratıcı bir şekilde pençelerini geçirebileceklerini duyurdu.

Şirket, DALL-E 3’ün önceki modele kıyasla son derece ayrıntılı görüntülerini “görsel olarak çarpıcı” ve “daha net” olarak tanımlıyor. Buna yüzler ve eller de dahil.

Yeni eğitim modeli ChatGPT Plus ve ChatGPT Enterprise kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve AI aracı bu yıl içinde API aracılığıyla ve Labs’ta kullanıma sunulacak.

İşe koyulmak

Bir kuruluş genelinde çağrı her zaman aynıdır. Daha fazla içerik. Daha iyi içerik. Daha hızlı içerik. Ama çoğunlukla daha fazla içerik. İşte bu noktada DALL-E 3 gibi bir araç devreye giriyor ve metin açıklamaları aracılığıyla kullanım ve yineleme için hızla fotogerçekçi görüntüler ve grafikler üretiyor.

OpenAI, büyük tanıtımında yapay zeka destekli web tasarımını ve bir logo oluşturucuyu örnek iş kullanım durumları olarak vurguladı. Ama aslında, markalı görsel varlıkların düzenli akışına ihtiyaç duyan herkes için. Her ne kadar bunun iyi mi kötü mü olduğu tartışmaya açık olsa da, platformların eleştirmenleri yok değil.

DALL-E 3’ün kendisi birkaç yükseltme daha getiriyor. Görünüşe göre “çarpıcı” görüntüler sunmak için kapsamlı, ayrıntılı istemlere yanıt verme konusunda artık daha iyi. Yatay ve dikey en boy oranları için destek var. Perde arkasında, model artık kullanıcılar tarafından yapılan altyazılara daha fazla dikkat edecek. Başka bir deyişle, kullanıcıların söylediklerini daha iyi yapabilecek.

Yapay zeka araştırma ve geliştirme firması ayrıca bir dijital kaynak aracı üzerinde çalıştığını da doğruladı. İlk testler, düzenlenmemiş DALL-E tarafından oluşturulmuş görüntüleri tanımlarken %99’luk bir isabet oranı gösteriyor. Görüntü üzerinde kırpma veya sıkıştırma gibi küçük düzenlemeler yapıldığında bu başarı oranı %95’e düşüyor.

Kullanıcılar buraya tıklayarak DALL-E 3’e kaydolabilirler. Kameralar Editörümüz test ettiğinde, onu piyasadaki en kolay, acemi dostu yapay zeka sanat üreticisi olarak nitelendirdi – ancak bir insan elinin sanatsal dokunuşunu garanti eden fotogerçekçi görüntüler üretmekte zorlandığını gördü.

 

Daha fazla bülten için; 

Dikkat edin – bu QR kodu bir kimlik avı dolandırıcılığı olabilir

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!