TV+ ‘Süper Platform’ Çağını Başlatıyor

Sıradaki içerik:

TV+ ‘Süper Platform’ Çağını Başlatıyor

e
sv

En Ürpertici 10 Korku Oyunu

21 Haziran 2023 12:00

Korku oyunları arkadaşlarınızla veya gecenin sessizliğinde eğlenebilmek için size bir çok duyguyu aynı anda yaşatan bir eğlence alanıdır. Bugün sizlere kanınızı donduracak korku oyunlarını derledik.

 

10. Dead Space

Nekromorflar, ürkütücü tasarımları ve öngörülemez doğaları ile Dead Space’in dehşetini tanımlar. Çoğu korku oyununun düşmanlarının aksine, bu varlıklar beyne bir kurşunla ölmezler. Bazen kafaları olması gereken yerde bile değildir. 

Ancak düşmanları yaratıcı yollarla parçalamamıza izin veren “stratejik parçalama” sistemiyle bile, o ıssız yıldız gemisinin koridorlarında dolaşmak ürkütücüdür. Necromorph’ların yaratıcı olmaları, ani bir uzuv eksikliğine rahatsız edici yeni yollarla uyum sağlamaları, riskleri ve korku faktörünü daha da yüksek tutmaktadır.

9. Enemy Zero

Az oynanan hayatta kalma korku oyunu Enemy Zero, sizi ses tabanlı bir sonar cihazıyla donanmış karanlık, yalnız bir yıldız gemisini keşfetmeye zorluyor. Karanlıkta görünmez düşmanlar sizi takip ederken ve gerilim yavaş yavaş yükselirken, kalbiniz aslında dedektörünüzün nabzı ile senkronize olmaya başlıyor. 

Enemy Zero’nun mekaniği, Alien Isolation gibi oyunlara ilham vermeye yardımcı oldu, ancak taklitçilerinden hiçbiri aynı tutarlı korku duygusunu tam olarak yaşatamadı.  

8. Outlast

Outlast, oyuncuları, bir dizi korkunç sırra ve çok sayıda cesede ev sahipliği yapan, taşmış bir psikiyatri hastanesinin sinir bozucu derinliklerini araştırmakla görevlendirir. 

Ancak oyuncuyu gerçekten rahat hissetmekten alıkoyan şey, canlandırıcı kovalamaca anlarının amansız saldırısı, etkili korku sahneleri ve nereye gittiğinizi görmek için bile kameranızın gece görüşüne bağlı bir risk. Bu detaylar bize gerçekçi bir korku sunduğundan dolayı en çok tercih edilen korku oyunları arasında yerini alıyor.

7. DayZ

DayZ’nin düşmanlarla dolu açık dünyasında karşılaştığımız katıksız ve kalp atışlarını hızlandıran bir gerilimin hakim olduğu söylenebilir. Ama hiçbir zaman oyunda zombilerinden korkmamız gerekmez. DayZ’de en korkunç şey, diğer oyuncuların belirsizliğidir. 

Kaynakların kıtlığı ve diğer acımasız tasarım seçenekleri, korkunç bir uyum içinde çalışarak oynayan insanların mutlak en kötü yanlarını ortaya çıkarıyor ve DayZ’yi en stresli ve korkutucu video oyunu deneyimlerinden biri yapıyor.

6. Fatal Frame II: Crimson Butterfly

Modern korku oyunlarının koş ve saklan eylemlerinin aksine, Fatal Frame 2 sizi korkularınızla yüzleşmeye zorluyor. Hayatta kalmak için, kameranızı doğrudan yaklaşan dehşete doğrultmalı ve bir resim çekmelisiniz. Bu, tehlikeden uzaklaşmaya yönelik doğal arzumuzun harika bir şekilde alt üst edilmesi sonucu listede rahatlıkla yerini alıyor. 

5. Eternal Darkness: Sanity’s Requiem

Eternal Darkness, terörü bir oyun mekaniğine dönüştürür. Lovecratian kabusunun eziyetleri karakterinize acımasızca baskı yaparken, akıl sağlığı ölçünüz çökmeye başlar. Eğlenceli ve tuhaf duygulara kadar değişen oyun içi efektleri tetikler.   

Sahte bir işletim sistemi çökmesi, karartılmış ekranlar ve kayıtlı verilerinizin silindiğini belirten bir mesaj, korkuları gerçek dünyaya taşır ve korku oyunlarında nadiren görülen şekillerde oyuncunun aklını karıştırır.

4. Resident Evil HD

Capcom, 1996’da ilk Resident Evil ile hayatta kalma korkusunu deneyimlemeye yardımcı oldu. Envanter yönetimi ve cephane tasarrufu, Spencer Malikanesi’nin koridorlarında temkinli dolambaçlı yollarınızı çok daha korkutucu bir  hale getiren gerilim katmanı ekledi. 

2002 güncellemesi (ve 2015 yeniden düzenlemesi), orijinalin zaten dikkat çekici olan tasarımına yeni ayrıntı düzeyleri, atmosfer ve incelik kattı.. Yeni eklenen Crimson Head zombileri ve Lisa Trevor’ın kabus hikayesi, piyasadaki en önemli ve ürpertici  korku oyunlarından biri olmasına imkan verdi.  

3. P.T.

Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro’nun buluşu, P.T. birdenbire ortaya çıktı ve görsel gerçekliği, katman katman  gizemleri ve zahmetsizce aksiyon yaratma yeteneğiyle bizleri şok etti. Tek döngüsel bir koridorda yer alan P.T. bizi o uğursuz köşeyi tekrar tekrar dönmenin korkunç deneyimini yeniden yaşamaya zorluyor. Ve yine de, altıncı veya yedinci döngüde bile, bizi korkutmak için yeni yollar buldu, çevreyi yavaş yavaş incelikli ama rahatsız edici şekillerde manipüle etti. 

Hepsinden daha da kötüsü, onu kısa varoluş süresi içinde indirmediyseniz, bu kısa deneyime asla sahip olamama ihtimaliniz yüksektir. 

2. Amnesia: The Dark Descent

Amnesia: The Dark Descent gerilim, panik ve kaygı oyunudur. Ucuz ve beklenmedik korkularından kaçınmayı başarıp, bunun yerine ses ve atmosferi kullanarak gerçek bir gerilim yaratır ve ardından korkunç bir verimlilikle bundan yararlanır.

Oyuncuları doğrudan şekli bozulmuş canavarlara bakmaktan caydıran akıl sağlığı sistemiyle, her karşılaşmayı rahatsız edici ve gizemli hale getiriyor. Oyun ilerledikçe, güvenli bulmaca alanları daha seyrek hale geliyor ve anlatım tüyler ürperticiden tamamen rahatsız edici hale geliyor. Bu noktada, oyunun çoklu sonuçlarından herhangi biri, bu zorlu oyun için iyi bir deneyim yaşamamıza olanak sağlıyor.

1. Silent Hill 2

Gerçek terörü ve sonuçlarını temsil etmeye gelince, Silent Hill 2’den daha korkutucusu olamaz. Bu, alçakgönüllü kahramanının bastırılmış düşüncelerine ve yol boyunca karşılaştığı işkence görmüş ruhlara giderek rahatsız edici ve psikolojik bir yolculuk sunuyor. 

Duygusal trajedi, suçluluk, öfke, cinsel taciz ve ortaya çıkan travmanın korkunç biçimleri, Silent Hill 2’nin gerginlik yaratma konusunu güçlendiren bir zarafet ve olgunlukla ele alır. Geri dönüşü olmayan bir hatadan kaçtığınız duygusu, sonunda akıl almaz bir ifşaya ve video oyunlarının en tehditkar düşmanlarından birine karşı yıkıcı bir mücadeleye yol açıyor. Bu durumlar Silent Hill 2’yi tüm zamanların en korkunç oyunu yapmaya yetiyor. 

Daha fazla güncel bilgi için https://pckoloji.com.tr/online-ortamda-nasil-guvende-kalinir/

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!